تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۲۳:۱۷ کد مطلب 105493

هیات یمنی توافق درباره تبادل اسرا را رد کرد

مسئول کمیته اسرای یمنی در مذاکرات صلح کویت امروز (سه شنبه) هر گونه توافق با هیات ریاض بر سر تبادل اسرا را رد کرد. به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری العهد،‌ ناصر باقزقوز مسئول کمیته اسرای یمنی با اعلام این خبر افزود: آنچه امروز در جلسه کمیته اسرا و بازداشت شدگان میان دو […]

مسئول کمیته اسرای یمنی در مذاکرات صلح کویت امروز (سه شنبه) هر گونه توافق با هیات ریاض بر سر تبادل اسرا را رد کرد.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری العهد،‌ ناصر باقزقوز مسئول کمیته اسرای یمنی با اعلام این خبر افزود: آنچه امروز در جلسه کمیته اسرا و بازداشت شدگان میان دو طرف جریان داشت، بحث بر سر پیشنهادها و ایده های مطرح شده درباره آزادی ۵۰ درصد از اسرای دو طرف طی ۲۰ روز بود.

وی افزود: نماینده هیات ریاض در کمیته تاکید کرد که هیچ اطلاعی از نیروهای ارتش یمن و کمیته های مردمی که در خلال درگیری ها اسیر شدند، ندارد.

این در حالی است که برخی منابع مطلع ساعاتی قبل اعلام کردند که طرفین درگیر یمنی روز سه شنبه به توافق اولیه ای در زمینه آزادی کلیه اسرا در آینده ای نزدیک دست یافتند.

مذاکرات صلح یمن از حدود ۳ هفته پیش در کویت آغاز شد و توافق در زمینه آزادی اسرا، نقطه عطف مهمی در روند گفت و گوها به شمار می رود.

انصارالله تاکید دارد که پیش از هر مساله ای، باید موضوع تشکیل دولت انتقالی به اجماع هر دو طرف برسد.

این در حالی است که نمایندگان دولت مستعفی یمن بر خلع سلاح کمیته های مقاومت و عقب نشینی آنها از شهرهای مهم نظیر صنعا (پایتخت) اصرار دارند.

پیشتر فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن طرف های درگیر را به انعطاف پذیری برای به نتیجه رساندن مذاکرات صلح و پایان دادن به جنگ در این کشور ترغیب کرده بود. گفت و گوهای جاری سومین دور مذاکرات صلح یمن است.

ائتلافی از کشورهای عربی به سرکردگی عربستان از حدود یک سال پیش در حمایت از دولت مستعفی یمن، جنگ تمام عیاری را علیه فقیرترین کشور عربی آغاز کردند که قربانی شدن شمار زیادی غیرنظامی، تاوان سخت این اقدام بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: