تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۰۰:۳۶ کد مطلب 105527

قبرهای مهاجران ناشناس در اروپا +عکس

بیش از یک هزارو ۲۵۰ نفر از آوارگان شامل زن و مرد و کودک از سال ۲۰۱۴ در بیش از هفتاد نقطه ترکیه، یونان و ایتالیا دفن شده اند. به گزارش مشرق، بر اساس تحقیقی که که یکی از رسانه های غربی انجام داده، این عده از آوارگان و پناهجویان دفن شده جز افرادی بودند […]

بیش از یک هزارو ۲۵۰ نفر از آوارگان شامل زن و مرد و کودک از سال ۲۰۱۴ در بیش از هفتاد نقطه ترکیه، یونان و ایتالیا دفن شده اند.

به گزارش مشرق، بر اساس تحقیقی که که یکی از رسانه های غربی انجام داده، این عده از آوارگان و پناهجویان دفن شده جز افرادی بودند که قصد رساندن خود به اروپا را داشتند، ولی در بین راه جان باختند.

گفته می شود که هزاران آواره و پناهجوی دیگر در دو سال اخیر در جریان مهاجرت، در دریا غرق شده و جان خود را از دست داده اند و موج، اجساد آن ها را به سواحل ترکیه، یونان و ایتالیا برده است.

از آغاز بحران سوریه در اسفندماه ۸۹ تاکنون بیش از ۱۱/۵ میلیون نفر از جمعیت ۲۳/۵ میلیونی سوریه آواره شده اند که حدود ۴/۵ میلیون نفر از آنها به کشورهای ترکیه، لبنان، اردن و شماری نیز به کشورهای غربی رفته اند.

طبق گفته کارشناسان کشورهای غربی – عربی و ترکیه که بحران سوریه را برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی ایجاد کرده اند از اسکان آوارگان سوری به هر نحو ممکن طفره می روند و حتی سران ترکیه بر سر آوارگان سوری با اروپا معامله کرده اند.

شمار قابل توجهی از پناهجویان سوری در تلاش هستند تا برای زنده ماندن از اردوگاههای ترکیه فرار کرده و خود را به هر نحو ممکن به اروپا برسانند که شمار زیادی از آنها متاسفانه در مسیر ترکیه به اروپا در دریا غرق شده اند (که شمار آنها نامشخص است) و آنهایی که توانستند خود را به مرز برخی از کشورهای اروپایی برسانند در زمستان گذشته در سرمای استخوان سوز اروپا و پشت مرزهای این کشورهای باصطلاح حامی حقوق بشری مرگ را برای خود و فرزندانشان رقم زدند.

کارشناسان سیاسی معتقدند با توجه به بسته بودن مرزهای کشورهای اروپایی به روی آوارگان در زمستان سال گذشته شمار زیادی از این آوارگان به دلیل سرمای شدید کشته شده اند و کشورهای غربی و رسانه های آنها در این زمینه سکوت کرده و به نوعی مرگ خاموش آنها را رقم زده اند.

قبرهای مهاجران ناشناس در اروپا +عکس

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: