تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۰۲:۱۲ کد مطلب 105547

هشدار درباره احتمال وقوع سیل در البرز

مدیرکل هواشناسی استان البرز از احتمال وقوع سیل بر اثر سامانه بارشی که امشب فعال می شود، در این استان خبر داد. به گزارش مشرق، مدیرکل هواشناسی استان البرز از احتمال وقوع سیل بر اثر سامانه بارشی که امشب فعال می شود، در این استان خبر داد. منصور رحمانیان عصر سه شنبه در نشست شورای […]

مدیرکل هواشناسی استان البرز از احتمال وقوع سیل بر اثر سامانه بارشی که امشب فعال می شود، در این استان خبر داد.

به گزارش مشرق، مدیرکل هواشناسی استان البرز از احتمال وقوع سیل بر اثر سامانه بارشی که امشب فعال می شود، در این استان خبر داد.
منصور رحمانیان عصر سه شنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان البرز که در استانداری البرز برگزار شد، اظهار کرد: سامانه بارشی که کانون آن شرق استان تهران است در حال ورود به البرز است که تندباد، رعد و برق، رگبار، احتمال آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه در مناطق بالادست احتمال وقوع تگرگ نیز وجود دارد، افزود: شدت اصلی این سیستم بارشی امشب است و صبح فردا چهارشنبه این سامانه قطع می شود که عصر چهارشنبه مجددا با شدت کمتری شاهد فعالیت این سامانه هستیم.

مدیرکل هواشناسی استان البرز تصریح کرد: این سامانه از امشب حدود ۲۱ آغاز شده و تا ۵ بامداد ادامه دارد.

وی با اشاره به رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید در بعد از ظهر فردا در استان، گفت: روز پنجشنبه نیز این روند ادامه دارد و در روز جمعه این سامانه از استان خارج می شود.

رحمانیان خاطرنشان کرد: در دیزین نیز همین وضعیت وجود دارد و همه استان تحت تاثیر این سامانه قرار خواهند گرفت.

تیر ماه سال ۹۴ بارش باران تابستانی باعث جاری شدن سیل در روستای سیجان در ارتفاعات جاده کرج – چالوس شد که ۸ نفر از هموطنان را به کام مرگ کشاند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: