تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۰۲:۲۳ کد مطلب 105554

تشریح کلاهبرداری سه متهم بانکی

شیوه کلاهبرداری این متهمان ارسال پیامک از زندان بوده که در پیامک به صاحبان شماره تلفن ها اعلام می کردند که آنها برنده سفر به مشهد و یا عتبات عالیات شده اند. به گزارش مشرق، در نشست دادستان تهران با قضات دادسرای جرایم بانکی، سه کلاهبردار شیوه اعمال مجرمانه خود را تشریح کردند. این سه متهم […]

شیوه کلاهبرداری این متهمان ارسال پیامک از زندان بوده که در پیامک به صاحبان شماره تلفن ها اعلام می کردند که آنها برنده سفر به مشهد و یا عتبات عالیات شده اند.

به گزارش مشرق، در نشست دادستان تهران با قضات دادسرای جرایم بانکی، سه کلاهبردار شیوه اعمال مجرمانه خود را تشریح کردند.
 
این سه متهم آقای “ح” ، آقای “الف،الف” و خانم”خ” هستند که به مدت ۸ ماه و در قالب یک باند، اقدام به کلاهبرداری از داخل زندان می کردند.

این سه متهم البته از سوی فردی به نام”ع. ح.د” که بیرون زندان بود هدایت می شدند و این فرد با شناسایی افرادی با وضعیت مالی ضعیف به نام آنها حساب بانکی باز می کرد و مبالغی که از مردم کلاهبرداری می شده مستقیم به حساب این افراد منتقل می شد.

شیوه کلاهبرداری این متهمان ارسال پیامک از زندان بوده که در پیامک به صاحبان شماره تلفن ها اعلام می کردند که آنها برنده سفر به مشهد و یا عتبات عالیات شده اند.

این متهمان پس از ارسال پیامک به افراد، به شیوه ای اغوگرایانه آنان را به سمت عابربانکها می کشیدند و با اعلام کدهایی مشخص از کارت آنها مبالغی را به حساب دیگر منتقل می کردند.

براساس این گزارش، متهم اصلی پرونده با وجوه منتقل شده و با همکاری خانم”خ” سکه یا طلا خریداری می کرد.

متهمان در این مدت بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۹۹میلیون تومان از مردم کلاهبرداری کردند.

در این نشست همچنین عباس جعفری دولت آبادی به پرونده های معوقات بانکی و مالی اشاره و روند رسیدگی به این پرونده ها را تشریح کرد.

وی گفت: تاکنون ۶۳۰ پرونده درباره معوقات بانکی در دادسرا تشکیل شده است.

جعفری دولت ابادی تصریح کرد: قوه قضائیه در برخورد با جرایم بانکی و مالی عزم جدی دارد.

وی همچنین خطاب به هنرمندان تاکید کرد: در صورتی که مرتکب تخلف شوند اسامی آنان به صورت کامل در رسانه ها اعلام خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: