تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۰۲:۵۲ کد مطلب 105563

سفر وزیر خارجه بلژیک به نوار غزه

وزیر خارجه بلژیک که از گذرگاه بیت حانون وارد نوار غزه شده بود مشخص نیست با مسئولان جنبش حماس نیز دیدار داشته است یا نه. وی همچنین برگزاری همایش اقتصادی در بروکسل به منظور حمایت از بازسازی نوار غزه را خواستار شد. وزیر خارجه بلژیک رژیم صهیونیستی را به اجازه برای ورود مصالح ساختمانی به […]

وزیر خارجه بلژیک که از گذرگاه بیت حانون وارد نوار غزه شده بود مشخص نیست با مسئولان جنبش حماس نیز دیدار داشته است یا نه. وی همچنین برگزاری همایش اقتصادی در بروکسل به منظور حمایت از بازسازی نوار غزه را خواستار شد.

وزیر خارجه بلژیک رژیم صهیونیستی را به اجازه برای ورود مصالح ساختمانی به غزه و تسهیل احداث منازل، مدارس و تاسیسات حیاتی فراخواند. رندرز در بازدید از منازل حی الشجاعیه که در تجاوز صهیونیست ها تخریب شده بود روند بازسازی را بسیار کند توصیف کرده و بر ضرورت تسریع در این امر تاکید کرد.

رندرز روز یکشنبه نیز با سفر به رام الله با «رامی الحمدالله» نخست وزیر و «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان دیدار کرد. وی در کنفرانس خبری مشترک با ریاض المالکی بر مخالفت کشورش با شهرک سازی صهیونیست ها تاکید کرده و آن را مانعی بر سر راه صلح خواند.

گفتنی است که پس از پایان تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه در سال ۲۰۱۴ تعدادی از مسئولان سازمان ملل و وزرای خارجه برخی کشورهای اروپایی به نوار غزه سفر کرده اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: