تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۰۳:۳۱ کد مطلب 105572

آتش‌سوزی کانادا قیمت نفت را شعله‌ور کرد

قیمت نفت در بازارهای جهانی به دنبال اختلال در عرضه نفت کانادا و مناطق دیگر که ۲٫۵ میلیون بشکه نفت در روز از بازار خارج کرد، افزایش یافت. گروه اقتصادی مشرق، به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز به علت اختلال در عرضه نفت کانادا و مناطق دیگر که ۲٫۵ میلیون بشکه نفت […]

قیمت نفت در بازارهای جهانی به دنبال اختلال در عرضه نفت کانادا و مناطق دیگر که ۲٫۵ میلیون بشکه نفت در روز از بازار خارج کرد، افزایش یافت.

گروه اقتصادی مشرق، به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز به علت اختلال در عرضه نفت کانادا و مناطق دیگر که ۲٫۵ میلیون بشکه نفت در روز را از بازار خارج کرد و بر نگرانی ها در مورد افزایش ذخایر تاثیر گذاشت، افزایش یافت.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۶۰ سنت یا ۱٫۳ درصد افزایش ۴۴٫۲۳ دلار معامله شد. هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳۳ سنت افزایش ۴۳٫۷۷ دلار معامله شد.

مقامات آمریکایی نخستین برآورد خود از وضعیت شهر ماسه‌های نفتی از شروع آتش‌سوزی اعلام کردند. به گفته این مقامات تقریبا ۹۰ درصد ساختمان‌های این شهر سالم هستند.

بانک گلدمن ساکز اعلام کرد انتظار دارد که تولید نفت آمریکا ۶۵۰ هزار بشکه در روز در سال جاری کاهش یابد درحالی‌که بیزینس مانیتور اعلام کرد تولید نفت در آسیا ۴٫۹ درصد در سال ۲۰۱۶ کاهش می‌یابد که معادل ۳۳۱ هزار و ۵۰۰ بشکه نفت در روز است. تولید نفت در آمریکای لاتین و آفریقا نیز کاهش می یابد.

علی‌رغم این کاهش تولید، قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا به ترتیب ۲٫۳ و ۲٫۸ درصد از آخرین قیمت هفته گذشته به علت نگرانی‌ها در مورد افزایش ذخایر نفت آمریکا، کمتر است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: