تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۰۴:۴۰ کد مطلب 105599

مقام اسبق آمریکایی:نظام ایران باید از درون تغییر کند

مقام پیشین آمریکا در گفت‌و‌گو با نشریه وابسته به دربار آل سعود ضمن اتهام زنی به مقام‌های ایران گفت: «باید از مخالفانی که حامی ایرانی “دموکرات و غیر اتمی” هستند، حمایت کنیم.» به گزارش مشرق، «رابرت جوزف» نماینده اسبق آمریکا در امور عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای در گفت‌و‌گو با نشریه «الشرق الاوسط » چاپ لندن […]

مقام پیشین آمریکا در گفت‌و‌گو با نشریه وابسته به دربار آل سعود ضمن اتهام زنی به مقام‌های ایران گفت: «باید از مخالفانی که حامی ایرانی “دموکرات و غیر اتمی” هستند، حمایت کنیم.»

به گزارش مشرق، «رابرت جوزف» نماینده اسبق آمریکا در امور عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای در گفت‌و‌گو با نشریه «الشرق الاوسط » چاپ لندن که وابسته به دربار آل سعود است و سابقه طولانی در انتشار مطالب ضد ایرانی دارد، با اتهام زنی به مقام‌های ایران مدعی شد که تقلب در ذات سران ایران است.

جوزف در پاسخ به سئوال این نشریه درباره گزینه‌های موجود رییس جمهور آینده آمریکا در قبال ایران گفت: «با برنامه ریزی برای ریاست جمهوری آینده، اگر ما به رعایت دقیق شرایط موجود در توافق هسته‌ای اصرار کنیم، بر اساس رفتار ایران مسیری برای فسخ توافق وجود خواهد داشت.»

وی که تا اوایل سال ۲۰۰۷ معاون وزیر خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین‌المللی بوده، افزود: «تقلب در دی.‌ان.ای (ذات) سران ایران است. اگر ما در اجرای توافق جدی باشیم و از ایران اجرای آن را خواستار شویم، این امر منجر به فروپاشی توافق می‌شود. ایران تقلب خواهد کرد. یک مثال ذکر کنم، هرچند که موشک‌های بالستیکی (در توافق) پوشش داده نشده‌اند، اما چرا ایران باید پی موشک‌های برد بلندی باشد که تنها فایده‌شان حمل سلاح اتمی است؟ انجام چنین کاری از سوی ایرانی‌ها، احمقانه است، اما آن‌ها احمق نیستند.»

این مقام سابق آمریکایی در ادامه گفت: «تنها راه مقابله با چالش هسته‌ای ایران “تغییر نظام ” این کشور است. این تغییر نظام باید از درون صورت گیرد. منتهی ما قادر نیستیم تغییر نظام را بر ایران تحمیل کنیم. اما به یقین می‌توانیم از مخالفان نظام،‌ آن‌هایی که حامی یک ایران دموکرات و غیر اتمی هستند، حمایت کنیم. ما می‌توانیم تحریم‌های ‌آمریکا را مجددا وضع کرده و حتی تحریم‌های سازمان ملل متحد را خواستار شویم. این امر مسئله‌ای زمانبر است و نیاز به تلاش دارد اما می‌توانست صورت گیرد و باید صورت می‌گرفت تا رژیم روحانیان ایران را بیشتر تضعیف نماید.»

رابرت جوزف افزود: «نیاز نیست که اقدام‌های تحریک آمیز انجام دهیم اما باید قاطع بوده و از حرف‌هایمان دفاع و از دوستانمان حمایت کنیم. ما نیاز به حضور نظامی کاملی در منطقه جهت اطمینان‌بخشی به متحدانمان داریم و از منافع خود در منطقه‌ای که برای امنیت ملی کشور ما مهم است، دفاع نماییم. همچنین لازم است تا سران ایران بدانند که رفتارشان عواقب شدیدی خواهد داشت، موردی که البته آن‌ها امروزه متوجه‌اش نیستند و در محاسباتشان جایی ندارد. آن‌ها اینک به خاطر رفتار بدشان در حال پاداش گرفتن هستند. “جان کری” وزیر امور خارجه آمریکا به وضوح نشان داده است که هر زمان سران ایران نیازی داشته باشند، وی راهی را پیدا می‌نماید.»

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

 1. رضایی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  طرح جامع دشمن فتح قلعه از درون است
  ایران یک قلعه بزرگ و مستحکم است و استراتژی و طرح جامع دشمن فتح قلعه از درون است.در زمان های نه چندان دور درجنگ ها وقتی انواع تاکتیک ها را برای تصاحب قلعه ای بکار می بردند و به نتیجه نمی رسیدند به این نقشه متوسل می شدند که با افرادی بی مقاومت وترسو و بی شخصیت تفاهم کنند و با نیرنگ ها و تطمیع ها آنها را فریب دهند و از این طریق باکمک عوامل درونی و بی خون ریزی قعله به راحتی به تصرف خود در می آوردند.

  • رضایی :
   آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

   منبع خبر: خیبر آنلاین ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
   طرح جامع دشمن فتح قلعه از درون است، بنابراین استفاده از استاد اخلاقی همچون ماهواره و در اختیارداشتن آن که زمینه بدخلقی ها و خیانت ها و فتنه ها را در خانواده ها و جامعه فراهم می کند، به حکم عقل و دین خالی از اشکال نیست.

   ماهواره حتی بر روی آنهایی که توهم مطمئن بودن به خود و نزدیکان خود را دارند، یعنی فکر می کنند که انحراف برای دیگران است و آنها از هرگونه خطا در استفاده از آن مصون هستند و هرگز قربانی شبهات و نتیجه گیری های غلط نمی شوند، هم تاثیر منفی می گذارد. برنامه مفیدی هم اگر در ماهواره تولید شود در مقابل تولیدات مسموم آن تقریبا نزدیک به صفر است.

   خیلی عجیب است که ابرقدرت های رسانه ای امروز که صنعت، علم، نوآوری، اقتصاد برتر و نظم نوین را برای خود فریاد مى‏ زنند، نوبت به تولید محتوا برای نسل نو و کنجکاو ما که می شود، با اهانت و تحقیر کرشمه های فحشاآلود و ایستایی و ابتذال و سرگرمی های بیهوده را یدک می کشند و اینها را برای ما بزرگنمایی می کنند و از تمامى راه‏هاى ممکن از ماهواره‏ هاى‏ خود گرفته تا اینترنت، سرنهادن بر فرمان و برنامه های خود را برای ما به نمایش می گذارند و می خواهند ما را به بن بست اجتماعی و فرهنگی بکشانند.

   ایران یک قلعه بزرگ و مستحکم است و استراتژی و طرح جامع دشمن فتح قلعه از درون است. در زمان های نه چندان دور، در جنگ ها، وقتی انواع تاکتیک ها را برای تصاحب قلعه ای به کار می بردند و به نتیجه نمی رسیدند، به این نقشه متوسل می شدند که با افرادی بی مقاومت و ترسو و بی شخصیت تفاهم کنند و با نیرنگ ها و تطمیع، آنها را فریب دهند و از این طریق با کمک عوامل درونی و بی خونریزی، قعله به راحتی به تصرف خود درمی آوردند.

   با توجه به دستاوردهای بیشمار انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف نظامی و دفاعی، دشمنان کشور و دین فهمیده اند که هرگز نمی توانند از بیرون به ما ضربه بزنند، بنابراین تنها راه ورود دوباره خود را به کشور برای غارت از درون هویت ایرانی اسلامی را از طریق همین بی شخصیت کردن جوانان ما و شخصیت پرست کردن آنها با نشان دادن سبک های مختلف غیردینی و غیرایرانی در ماهوارها و برنامه ها دنبال می کنند.
   * حجت الاسلام محمد ادریسی
   محقق و نویسنده

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: