تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۰۷:۱۲ کد مطلب 105628

تصمیم نتانیاهو برای عملیات نظامی در قاهره

« بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از تصمیم این رژیم برای عملیات نظامی در قاهره پایتخت مصر در سال ۲۰۱۱ پرده برداشت. به گزارش مشرق و به نقل از المیادین، نتانیاهو مدعی شد که «بعد از تهدید اسرائیل برای عملیات نظامی به منظور آزاد کردن تعدادی از اسرائیلی‌های گرفتار شده در سفارت اسرائیل در […]

« بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از تصمیم این رژیم برای عملیات نظامی در قاهره پایتخت مصر در سال ۲۰۱۱ پرده برداشت.

به گزارش مشرق و به نقل از المیادین، نتانیاهو مدعی شد که «بعد از تهدید اسرائیل برای عملیات نظامی به منظور آزاد کردن تعدادی از اسرائیلی‌های گرفتار شده در سفارت اسرائیل در قاهره، ارتش مصر در این زمینه اقدام و مداخله کرد».

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود که بعداز پنج سال از تعطیلی سفارت اسرائیل در قاهره ، مقامات اسرائیل در شبی که سفارت آن در محاصره مردم معترض مصر قرار گرفت، همه گزینه ها از جمله تهدید به عملیات نظامی نجات توسط ارتش اسرائیل را مورد توجه قرار دادند.

وی اضافه کرد که بعداز این تهدید، نیروهای ارتش مصر که آن زمان دولت آن در اختیار گروه اخوان المسلمین بود، برای آزادی اسرائیلی ها مداخله کرد.

المیادین خاطرنشان کرد: نتانیاهو ساعاتی بعد با اشاره به روابط اسرائیل با مصرگفت که منظورش عملیات یک جانبه نبوده و قرار بوده است این عملیات با هماهنگی مصر انجام شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: