تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۰۷:۱۵ کد مطلب 105635

هری رید: جمهوری‌خواهان لایق همان ترامپ هستند

رهبر اقلیت دمکرات های سنای آمریکا، دونالد ترامپ نامزد پیشرو و جنجالی جمهوریخواهان آمریکا را ‘جوجه ‘ ای توصیف کرد که ‘خروس’ های حزب جمهوریخواه بوجود آورده اند و تصریح کرد که او تنها نامزدی است که حزب جمهوریخواه آمریکا لیاقت و شایستگی آن را دارد. به گزارش مشرق، «هری رید» رهبر اقلیت دمکرات های […]

رهبر اقلیت دمکرات های سنای آمریکا، دونالد ترامپ نامزد پیشرو و جنجالی جمهوریخواهان آمریکا را ‘جوجه ‘ ای توصیف کرد که ‘خروس’ های حزب جمهوریخواه بوجود آورده اند و تصریح کرد که او تنها نامزدی است که حزب جمهوریخواه آمریکا لیاقت و شایستگی آن را دارد.

به گزارش مشرق، «هری رید» رهبر اقلیت دمکرات های آمریکا روز سه شنبه در سنای این کشور گفت: حزبی که زمانی رهبرانی نظیر آبراهام لینکلن و تئودور روزولت را داشته و حالا به درجه ای تنزل کرده که شخصیت زن ستیز، ضد مسلمان، ضد مهاجر و بیگانه هراسی چون ترامپ را به نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری برمی گزیند در نهایت لیاقت نامزدی بهتر از ترامپ را ندارد.

وی افزود: ترامپ در واقع انعکاسی از طرز تفکر و برخوردهای سیاسی حزب جمهوریخواهان محسوب می شود.

رهبر دمکرات های سنای آمریکا در ادامه جمهوریخواهان را متهم کرد که در حالی که هیچ یک از رویکردهایشان در ۷ سال گذشته مبتنی بر ارزش نبوده و از هیچ گونه تلاشی برای کارشکنی در مقابل سیاست های اوباما دریغ نکرده اند.

وی افزود: از نظر او حیرت آور است که برخی از رهبران حزبی با چنین کارنامه ای حالا در حمایت یکپارچه از ترامپ که عصاره و چکیده طرز تفکر حاکم بر این حزب است، تردید می کنند.

این سناتور با سابقه آمریکایی در ادامه با بیان این که شماری از سناتو های آمریکایی گفته اند از ترامپ حمایت نخواهند کرد آنان را به ناتوانی از درک هویت حزبی خود متهم ساخت و گفت این دسته قادر به درک این حقیقت نیستند که ترامپ در واقع ‘جوجه ‘ ای است که ‘خروس ‘ های جمهوریخواه آن را بوجود آورده اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: