تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۱۰:۰۲ کد مطلب 105664

تد کروز از نامزدی ترامپ حمایت نمی‌کند

شبکه خبری ان بی سی آمریکا گزارش داد : تد کروز می گوید که از نامزدی دونالد ترامپ برای نامزدی حزب جمهوریخواه حمایت نخواهد کرد. به گزارش مشرق، تد کروز داوطلب سابق نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در گفت وگو با این شبکه خبری گفت: از نامزدی دونالد ترامپ برای نامزدی حزب جمهوریخواه حمایت نخواهد […]

شبکه خبری ان بی سی آمریکا گزارش داد : تد کروز می گوید که از نامزدی دونالد ترامپ برای نامزدی حزب جمهوریخواه حمایت نخواهد کرد.

به گزارش مشرق، تد کروز داوطلب سابق نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در گفت وگو با این شبکه خبری گفت: از نامزدی دونالد ترامپ برای نامزدی حزب جمهوریخواه حمایت نخواهد کرد.

تد کروز در پاسخ به پرسش شبکه خبری ان.بی.سی مبنی بر اینکه اگر می توانست به رقابت روز سه شنبه در نبراسکا باز می گشت، افزود: گمان نمی کنم که این اتفاق بیفتد.

وی در عین حال گفت: دلیل این که هفته گذشته از رقابت ها کناره گرفت این بود که ‘با شکست در ایندیانا راهی برای پیروزی متصور نبود.’

این در حالی است که در اردوگاه جمهوریخواهان دونالد ترامپ با پیروزی قاطع در رای گیری ایالت ایندیانا و کناره گیری دیگر رقبای جمهوریخواه خود یعنی تد کروز و جان کیسیک توانسته خود را در افکار عمومی به عنوان نامزد غیر رسمی جمهوریخواهان جا بیندازد. با این حال با توجه به مقررات انتخاباتی جمهوریخواهان که رای دهندگان هنوز امکان رای دادن به رقبای سابق ترامپ را در ایالات دوگانه دارند، باید دید که ترامپ در این دور از انتخابات حزبی چه تعداد نماینده را به رقبای سابق خود واگذار می کند و میزان آرای اعتراضی چقدر خواهد بود.

ترامپ تاکنون ۱۰۶۸نماینده بدست آورده که با حدنصاب ۱۲۳۷ نماینده فاصله اندکی دارد. ایالات ویرجینیای غربی و نبراسکا به ترتیب ۳۴ و ۳۶ نماینده به همایش جمهوریخواهان می فرستند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: