تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۱۰:۰۰ کد مطلب 105666

رکورد مشترک، افتخارآمیز و غیرقابل انکار رحمتی و قلعه‌نویی

سید مهدی رحمتی و امیر قلعه نویی خواسته یا ناخواسته در جریان دیدار دو تیم استقلال و تراکتورسازی با یکدیگر به مشکل خوردند تا دود این حاشیه به چشم آبی ها برود. این در حالی است که این دو نفر با هم در ادوار لیگ برتر ۱۴ هزار دقیقه خاطره مشترک و ۴ قهرمانی دارند. […]

سید مهدی رحمتی و امیر قلعه نویی خواسته یا ناخواسته در جریان دیدار دو تیم استقلال و تراکتورسازی با یکدیگر به مشکل خوردند تا دود این حاشیه به چشم آبی ها برود. این در حالی است که این دو نفر با هم در ادوار لیگ برتر ۱۴ هزار دقیقه خاطره مشترک و ۴ قهرمانی دارند.

رحمتی 14 هزار دقیقه برای قلعه‌نویی بازی کردهگروه ورزشی مشرق – استقلال که مغلوب تراکتورسازی شد شانس قهرمان شدنش در ایستگاه پایانی لیگ پانزدهم بسیار کمتر از پرسپولیس و آبی‌های جنوب شد.

خیلی‌ها حواشی آغازین این دیدار را عامل ناکامی استقلال قلمداد کردند. آنجا که گلر محبوب آبی‌ها گرفتار حاشیه شد و تصمیم گرفت با سرمربی استقلالی تراکتور وارد دعوا شود.

 به هر شکل استقلال در روزی که محتاج کسب پیروزی بود به تراکتورسازی ۲ بر ۳ باخت تا جدال لفظی سیدمهدی رحمتی از یک سو و امیر قلعه‌نویی از سوی دیگر بیشتر آبی‌ها را آزار دهد. جدالی که با شکایت تراکتور سازان از رحمتی وارد فاز جدیدی شده است.

بررسی عملکرد این دو شاگرد و مربی در ادوار لیگ و سال‌هایی که در کنار یکدیگر در یک سنگر می‌جنگیدند نشان می‌دهد که افتخارات مشترک رحمتی و قلعه‌نویی غیرقابل انکار است.

در واقع رحمتی هر ۴ قهرمانی خود در لیگ برتر را زیر نظر قلعه‌نویی به ثبت رسانده است و البته ژنرال این فصل تراکتورسازان سرخپوش هم ۴ عنوان قهرمانی از ۵ قهرمانی‌اش در لیگ برتر را در سایه تلاش دروازه‌بانی به نام رحمتی از آن خود کرده است.

۴ قهرمانی و یک نیم فصل موفق در کرمان

سیدمهدی رحمتی در لیگ‌های پنجم (استقلال)، نهم (سپاهان)، دهم (سپاهان) و دوازدهم (استقلال) سرباز تیم قلعه‌نویی بود که قهرمان لیگ شد.

«سید» در نیم فصل دوم لیگ هفتم هم از بهترین‌های مس در حال سقوط بود. در واقع رحمتی در کرمان از جمله مردان موثری بود که به قلعه‌نویی تازه‌وارد کمک کردند تا نماینده کرمان از انتهای جدول تا رده دهم لیگ بالا بیاید.

وقتی امیر رحمتی را به سپاهان برد

جالب اینکه امیر قلعه‌نویی هم در طول ادوار سرمربیگری لیگ برتری‌اش از مهدی رحمتی بیش از تمام گلرها بهره برد.

 ژنرال امروز تبریزی‌ها اگرچه که با نشستن روی نیمکت تیم ملی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷، ترجیح داد از رحمتی و توانایی‌هایش بهره نبرد اما در مجموع نشان داد علاقه خاصی به استفاده از شرایط فنی مناسب این دروازه‌بان دارد.

 قلعه‌نویی حتی زمانی که با پیشنهاد عالی سپاهان از ابتدای لیگ نهم به اصفهان رفت ترجیح داد تا مهدی رحمتی را از کرمان و مس به دیار زاینده‌رود بیاورد. نتیجه این جابه‌جایی توامان هم کسب دو عنوان پی‌درپی قهرمانی با سپاهان و رحمتی بود.

۱۴ هزار دقیقه بازی برای قلعه‌نویی

سیدمهدی رحمتی علی‌رغم تمام حواشی ایجاد شده در روزهای اخیر طی ۴ فصل کامل و ۲ نیم فصل برای استقلال، مس و سپاهان قلعه‌نویی ۱۳ هزار و ۹۴۷ دقیقه تلاش کرده است.

«سید» طی این مدت ۱۵۸ بازی انجام داد تا ۷۲ بار دروازه تیم‌های قلعه‌نویی را بسته نگه دارد. دریافت ۱۱۹ گل در حود ۱۴ هزار دقیقه بازی سبب شد تا رکورد متوسط دریافت یک گل در هر ۱۱۷ دقیقه به پای رحمتی ثبت شود. به نظر می‌رسد این یک رکورد جالب توجه و غیرقابل نقد است. رکوردی که البته این روزها به خاطر حواشی ایجاد شده نه به چشم امیر قلعه‌نویی می‌آید و نه به خاطر سیدمهدی رحمتی.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: