تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۰۹:۴۵ کد مطلب 105668

ترامپ در انتخابات «وست ویرجینیا» پیروز شد

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز حزب جمهوریخواه آمریکا در انتخابات مقدماتی روز سه شنبه در ایالت «وست ویرجینیا» پیروز شد. به گزارش مشرق و به نقل از شبکه خبری سی ان ان، ترامپ در حالی در انتخابات این ایالت پیروز اعلام شد که تد کروز و جان کیسیک هر دو رقیب باقی مانده او هفته گذشته […]

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز حزب جمهوریخواه آمریکا در انتخابات مقدماتی روز سه شنبه در ایالت «وست ویرجینیا» پیروز شد.

به گزارش مشرق و به نقل از شبکه خبری سی ان ان، ترامپ در حالی در انتخابات این ایالت پیروز اعلام شد که تد کروز و جان کیسیک هر دو رقیب باقی مانده او هفته گذشته از رقابت کنار کشیدند.

انتظار می رود که ترامپ در انتخابات مقدماتی در چند ایالت باقی مانده نیز پیروز شود و نامزدی نهایی حزب جمهوریخواه را کسب کند.

در حزب دموکرات نیز نتایج اولیه حاکی است؛ برنی سندرز در این ایالت از هیلاری کلینتون پیش است. کلینتون با وجود شکست احتمالی در وست ویرجینیا، در مسیر کسب نامزدی نهایی حزب دموکرات برای انتخابات ماه نوامبر (آبان) قرار دارد. کلینتون تاکنون دو هزار و ۲۲۸ رأی نماینده حزبی را به دست آورده که حدود ۹۴درصد آرای لازم برای کسب نمایندگی حزب دموکرات است؛ در حالی که سندرز یکهزار و ۴۵۴ رأی نماینده حزبی دارد. سندرز با این وجود همچنان تأکید کرده که در رقابت باقی می ماند.

روز سه شنبه انتخابات مقدماتی آمریکا همچنین در ایالت نبراسکا نیز برگزار می شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: