تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۱۲:۲۲ کد مطلب 105695

مقام اسبق آمریکایی: ایران متقلب است!!

مقام پیشین آمریکا در گفت‌و‌گو با نشریه وابسته به دربار آل سعود ضمن اتهام زنی به مقام‌های ایران گفت: «باید از مخالفانی که حامی ایرانی “دموکرات و غیر اتمی” هستند، حمایت کنیم.» به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس،  «رابرت جوزف» نماینده اسبق آمریکا در امور عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای در گفت‌و‌گو با نشریه […]

مقام پیشین آمریکا در گفت‌و‌گو با نشریه وابسته به دربار آل سعود ضمن اتهام زنی به مقام‌های ایران گفت: «باید از مخالفانی که حامی ایرانی “دموکرات و غیر اتمی” هستند، حمایت کنیم.»

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس،  «رابرت جوزف» نماینده اسبق آمریکا در امور عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای در گفت‌و‌گو با نشریه «الشرق الاوسط » چاپ لندن که وابسته به دربار آل سعود است و سابقه طولانی در انتشار مطالب ضد ایرانی دارد، با اتهام زنی به مقام‌های ایران مدعی شد که تقلب در ذات سران ایران است.

جوزف در پاسخ به سئوال این نشریه درباره گزینه‌های موجود رییس جمهور آینده آمریکا در قبال ایران گفت: «با برنامه ریزی برای ریاست جمهوری آینده، اگر ما به رعایت دقیق شرایط موجود در توافق هسته‌ای اصرار کنیم، بر اساس رفتار ایران مسیری برای فسخ توافق وجود خواهد داشت.»

وی که تا اوایل سال ۲۰۰۷ معاون وزیر خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین‌المللی بوده، افزود: «تقلب در دی.‌ان.ای (ذات) سران ایران است. اگر ما در اجرای توافق جدی باشیم و از ایران اجرای آن را خواستار شویم، این امر منجر به فروپاشی توافق می‌شود. ایران تقلب خواهد کرد. یک مثال ذکر کنم، هرچند که موشک‌های بالستیکی (در توافق) پوشش داده نشده‌اند، اما چرا ایران باید پی موشک‌های برد بلندی باشد که تنها فایده‌شان حمل سلاح اتمی است؟ انجام چنین کاری از سوی ایرانی‌ها، احمقانه است، اما آن‌ها احمق نیستند.»

این مقام سابق آمریکایی در ادامه گفت: «تنها راه مقابله با چالش هسته‌ای ایران “تغییر نظام ” این کشور است. این تغییر نظام باید از درون صورت گیرد. منتهی ما قادر نیستیم تغییر نظام را بر ایران تحمیل کنیم. اما به یقین می‌توانیم از مخالفان نظام،‌ آن‌هایی که حامی یک ایران دموکرات و غیر اتمی هستند، حمایت کنیم. ما می‌توانیم تحریم‌های ‌آمریکا را مجددا وضع کرده و حتی تحریم‌های سازمان ملل متحد را خواستار شویم. این امر مسئله‌ای زمانبر است و نیاز به تلاش دارد اما می‌توانست صورت گیرد و باید صورت می‌گرفت تا رژیم روحانیان ایران را بیشتر تضعیف نماید.»

رابرت جوزف افزود: «نیاز نیست که اقدام‌های تحریک آمیز انجام دهیم اما باید قاطع بوده و از حرف‌هایمان دفاع و از دوستانمان حمایت کنیم. ما نیاز به حضور نظامی کاملی در منطقه جهت اطمینان‌بخشی به متحدانمان داریم و از منافع خود در منطقه‌ای که برای امنیت ملی کشور ما مهم است، دفاع نماییم. همچنین لازم است تا سران ایران بدانند که رفتارشان عواقب شدیدی خواهد داشت، موردی که البته آن‌ها امروزه متوجه‌اش نیستند و در محاسباتشان جایی ندارد. آن‌ها اینک به خاطر رفتار بدشان در حال پاداش گرفتن هستند. “جان کری” وزیر امور خارجه آمریکا به وضوح نشان داده است که هر زمان سران ایران نیازی داشته باشند، وی راهی را پیدا می‌نماید.»

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: