تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۱۳:۵۱ کد مطلب 105739

هیچ نشانه‌ای از آزمایش جدید اتمی کره شمالی وجود ندارد

یک اندیشکده آمریکایی امروز (چهارشنبه) گزارش داد، هیچ نشانه‌ای از انجام یک آزمایش قریب‌الوقوع اتمی دیگر از سوی کره شمالی وجود ندارد.  به گزارش مشرق، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس تحلیلی از سوی موسسه کره – آمریکا در دانشگاه جان هاپکینز مشخص شد، تصاویر ماهواره‌ای مربوط به تاریخ هشتم مه سال جاری میلادی […]

یک اندیشکده آمریکایی امروز (چهارشنبه) گزارش داد، هیچ نشانه‌ای از انجام یک آزمایش قریب‌الوقوع اتمی دیگر از سوی کره شمالی وجود ندارد.

 به گزارش مشرق، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس تحلیلی از سوی موسسه کره – آمریکا در دانشگاه جان هاپکینز مشخص شد، تصاویر ماهواره‌ای مربوط به تاریخ هشتم مه سال جاری میلادی نشان دهنده فعالیت کم در سایت آزمایش زیرزمینی در “پونگی-ری” در شمال شرق کره شمالی است که برای انجام آزمایشات اتمی و موشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تصاویر اولیه ماهواره‌ای نشان می‌داد که خودروها در مرکز فرماندهی این سایت پارک شده‌اند؛‌ اقدامی که تنها در زمان انجام آزمایشات اتمی در این کشور آسیایی صورت می‌گیرد.

گمان می‌رفت که کره شمالی قصد دارد تا با یک آزمایش اتمی دیگر نشست کنگره حزب حاکم را که پس از ۳۶ سال برگزار شد، جشن بگیرد.

در تحلیل صورت گرفته همچنین مشخص شد: در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از انجام قریب‌الوقوع یک آزمایش اتمی دیگر از سوی کره شمالی وجود ندارد و احتمال اینکه در آینده نزدیک نیز چنین آزمایشی صورت گیرد، نیست.

کره شمالی تاکنون چهار آزمایش اتمی انجام داده است که جدیدترین آن مربوط به ششم ژانویه سال جاری میلادی است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: