تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۱۴:۵۴ کد مطلب 105807

آغاز عملیات آزادسازی منطقه بغدادی در الانبار

فرماندهی عملیات الجزیره عراق امروز (چهارشنبه) از آغاز عملیات آزاد سازی منطقه البغدادی در غرب استان الانبار عراق خبر داد.  به گزارش مشرق، پایگاه خبری السومریه نیوز عراق با اشاره به آغاز این عملیات از صبح امروز، به نقل از ابراهیم دعبون فرمانده عملیات الجزیره، نوشت: این عملیات از سه محور با مشارکت نیروهای امنیتی […]

فرماندهی عملیات الجزیره عراق امروز (چهارشنبه) از آغاز عملیات آزاد سازی منطقه البغدادی در غرب استان الانبار عراق خبر داد.

 به گزارش مشرق، پایگاه خبری السومریه نیوز عراق با اشاره به آغاز این عملیات از صبح امروز، به نقل از ابراهیم دعبون فرمانده عملیات الجزیره، نوشت: این عملیات از سه محور با مشارکت نیروهای امنیتی و مردمی، همچنین جنگنده های عراقی آغاز شده است.

پیشتر نیروهای عراقی در غرب الانبار موفق شده بودند تا شهرستان هیت، منطقه دولاب، زخیخه و راه ارتباطی بغدادی – هیت را آزاد کنند.

نیروهای عراقی همچنین طی روزهای گذشته تعدادی از مناطق واقع در بخش های جنوبی و شمالی شهر فلوجه از جمله مناطق البو خمیس، البو خالد، البوعاصی و حد فاصل عامریه – سلام در جنوب فلوجه را آزاد کردند.

نیروهای مشترک عراقی از چهارم اردیبهشت سال جاری از سه محور با حمایت نیروی هوایی٬ عملیات آزاد سازی منطقه دولاب، زخیخه و راه ارتباطی میان منطقه بغدادی و شهرستان هیت در استان الانبار را آغاز کرده اند.

گروه تروریستی داعش از اوایل سال ۹۳ بخش هایی از عراق را اشغال کرده است، اما نیروهای عراقی طی ماه های گذشته، مناطقی در شمال و غرب عراق را از لوث وجود عناصر گروهک تروریستی داعش پاکسازی کرده اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: