تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۱۶:۵۹ کد مطلب 105925

فدراسیونی که برای اعزام از والیبال قرض گرفت

رئیس فدراسیون سه‌گانه وضعیت بودجه این فدراسیون را نامساعد توصیف کرد. به گزارش مشرق، محمدعلی صبور در مورد آخرین وضعیت فدراسیون سه‌گانه اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های زیادی را برای فدراسیون طراحی می‌کنیم اما متأسفانه به‌دلیل کمبود بودجه بسیاری از برنامه‌های ما عملیاتی نمی‌شود و سرعت حرکت این رشته نیز به‌تبع آن کند می‌شود. وی ادامه داد: […]

رئیس فدراسیون سه‌گانه وضعیت بودجه این فدراسیون را نامساعد توصیف کرد.

به گزارش مشرق، محمدعلی صبور در مورد آخرین وضعیت فدراسیون سه‌گانه اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های زیادی را برای فدراسیون طراحی می‌کنیم اما متأسفانه به‌دلیل کمبود بودجه بسیاری از برنامه‌های ما عملیاتی نمی‌شود و سرعت حرکت این رشته نیز به‌تبع آن کند می‌شود.

وی ادامه داد: رشته سه‌گانه رشته‌ای المپیکی است و ما تمام تلاش‌مان این است که ورزشکاران این رشته را به کسب سهمیه المپیک نزدیک کنیم و پس از آن برای حضور در المپیک خیز برداریم اما با شرایطی که داریم به‌نظرم حالا حالاها به این هدف نمی‌رسیم.

رئیس فدراسیون سه‌گانه افزود: ورزشکاران المپیکی سه‌گانه درطول سال بیش از ۵۰ مسابقه و تورنمنت را تجربه می‌کنند، در مقابل ورزشکاران ما در یک یا دو مسابقه بین المللی حضور پیدا می‌کنند و این در حالی است که تهیه مخارج این یکی دو سفر هم برای ما بسیار سنگین است.

صبور خاطرنشان کرد: دو هفته پیش تیم ملی سه‌گانه ایران را در سه رده سنی و با ۶ ملی‌پوش عازم رقابت‌های قهرمانی آسیا کردیم. هزینه این سفر صد میلیون تومان شد که برای تهیه آن ۵۰ میلیون از فدراسیون والیبال قرض گرفتیم و مابقی را هم به‌واسطه ارتباطات دیگر تهیه کردیم. به‌محض بازگشت بدهی والیبالی‌ها را پس دادیم، چرا که نیاز داشتند و قول پرداخت آن را در فاصله زمانی کوتاه داده بودم اما هنوز ۵۰ میلیون دیگر را پرداخت نکرده‌ایم.

رئیس فدراسیون سه‌گانه یادآور شد: در حال حاضر خود را برای برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور آماده می‌کنیم که هزینه زیادی را هم برای ما به‌همراه خواهد داشت اما چاره‌ای نیست و باید این مسابقات را برگزار کنیم. برای برپایی این مسابقات نزدیک به ۱۵۰ میلیون بودجه نیاز داریم اما طبق معمول دست‌مان خالی است. ما حتی حقوق کارمندان فدراسیون راهم نتوانسته‌ایم پرداخت کنیم.

محمدعلی صبور اظهار داشت: برای برپایی لیگ به تیم‌ها اعلام کردیم که ورودی پرداخت کنند و مبلغ این ورودی را یک و نیم میلیون تومان اعلام کردیم که تیم‌ها از پرداخت این مبلغ هم ناتوان بودنداما با وجود این، لیگ را تعطیل نکردیم.

وی گفت: به هر حال می‌دانیم شرایط مالی وزارت ورزش مساعد نیست و تنها  فدراسیون سه‌گانه مشکل مالی ندارد اما ورزش سه‌گانه این پتانسیل را دارد که پایش به المپیک باز شود، البته این امر نیاز به حمایت‌های ویژه دارد. رشته‌هایی مثل والیبال و تیراندازی هم با نگاه ویژه و سرمایه‌گذاری به این سطح رسیده‌اند، به‌طور حتم ورزش سه‌گانه هم این قابلیت را دارد.

رئیس فدراسیون سه‌گانه در پایان از حضور رئیس فدراسیون جهانی سه‌گانه در ایران خبر داد و تصریح کرد: در حاشیه رقابت‌های قهرمانی آسیا از خانم «مارسال» دعوت کردیم که به ایران بیاید و او هم قبول کرد. قرار است زمانی او به ایران بیاید که رقابت‌های بانوان ما را هم شاهد باشد. بر همین اساس به‌احتمال زیاد در زمان رقابت‌های قهرمانی کشور و قبل از بازی‌های المپیک در ایران حضور پیدا می‌کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: