تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۱۸:۵۱ کد مطلب 105993

رابطه مصدق با فدائیان اسلام چگونه شکرآب شد؟

با نمایش بیست و سومین قسمت از سریال تلویزیونی معمای شاه، اختلاف های میان مصدق و فدائیان اسلام به تصویر کشیده می شود. به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی شبکه یک، «رزم آرا» آخرین مانع پیش روی ملی شدن صنعت نفت بود که سرانجام پس از ترور وی توسط فدائیان اسلام، این امر […]

با نمایش بیست و سومین قسمت از سریال تلویزیونی معمای شاه، اختلاف های میان مصدق و فدائیان اسلام به تصویر کشیده می شود.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی شبکه یک، «رزم آرا» آخرین مانع پیش روی ملی شدن صنعت نفت بود که سرانجام پس از ترور وی توسط فدائیان اسلام، این امر ثمر داد و نفت با تلاش های پارلمانی دکتر مصدق و دیگر نمایندگان مجلس ملی شد.

این موضوع دستمایه دو قسمت گذشته معمای شاه بود و حالا در جدیدترین قسمت این مجموعه تلویزیونی، اختلاف میان مصدق با نیروهای مذهبی نمایش داده می شود. بخش مهمی از ریشه این اختلاف مربوط به دربار است که از ماجرای ملی شدن صنعت نفت دل خوشی ندارد و تلاش می کند با نزدیک کردن زاهدی به مصدق، او را نسبت به جریان مذهبی بدبین و زمینه جدایی میان این دو جریان را فراهم نماید.

تشکیل لژهای ماسونی از دیگر رخدادهایی است که در تازه ترین قسمت معمای شاه مورد توجه قرار می گیرد.

همچنین از این قسمت بینندگان این سریال تلویزیونی شاهد آغاز بازی «قطب الدین صادقی» در نقش شاپور ریپورتر خواهند بود.

رابطه مصدق با فدائیان اسلام چگونه شکرآب شد؟

مرحوم «خسرو فرخزادی» در نقش ویلیام سولیوان از هنرمندان درگذشته نیز در این قسمت حضور خواهد داشت.

 این سریال۸۰ قسمتی به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ورزی و تهیه‌کنندگی علی لدنی محصول گروه فیلم و سریال شبکه یک است که وقایع تاریخی، اجتماعی و سیاسی ایران در فاصله سال‌های ۱۳۱۷ تا ۱۳۵۷ همزمان با دوران پهلوی دوم را روایت می کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: