تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۱۴:۴۵ کد مطلب 106005

جانشین معاونت امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح :

در دوران آقای احمدی نژاد که بیشترین حملات علیه آمریکا شکل گرفت، ما یک بار هم آماده باش نداشتیم

سردار افشار ما هر وقت «نرمش» به آمریکا نشان دادیم تهدیدات آنها بیشتر شده است، شاید باور نکنید در دوران اصلاحات چند بار نیروهای مسلح ما آماده باش شدند؛ یعنی قرار بود آمریکا حمله کند

 سردار افشار جانشین معاونت امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح  ، در گفتوگویی  که با خبرگزاری مهر داشت مطرح کرد :ما هر وقت «نرمش» به آمریکا نشان دادیم تهدیدات آنها بیشتر شده است، شاید باور نکنید در دوران اصلاحات چند بار نیروهای مسلح ما آماده باش شدند؛ یعنی قرار بود آمریکا حمله کند. در حالی که در دوره اصلاحات هر نوع نرمشی با آمریکا نشان دادند؛ هسته ای را پلمپ کردند و بستند. هر چه آنها گفتند اینها گفتند چشم ولی تهدید بیشتر شد. در دوران آقای احمدی نژاد که بیشترین حملات علیه آمریکا شکل گرفت، ما یک بار هم آماده باش نداشتیم.

هم اکنون باز می بینیم تهدید آمریکا بیشتر شده است و نرمش دولت در حد خودش هم نتیجه نداد. این نشان می دهد ما هر چقدر در برابر دشمن نرمش نشان دهیم و یک قدم عقب برویم، او ده قدم جلو می آید؛ این واقعیت صحنه است. یعنی اگر آمریکایی ها یک مقدار عقل داشتند باید یک مقدار نرمش بیشتری نشان می دادند که جریان مورد علاقه خودشان پایدارتر شود؛ نه اینکه تهدید کنند. آدم در تحلیل این موضوع می ماند الا اینکه خداوند دشمنان را از احمقها قرار داده است.

اموال ما آنجا زیاد است، ما کلی پول در بانک های آمریکایی داریم که به دلیل درآمدهای دلاری و مراودات بانکی در شبکه بانکی آمریکایی ها وجود دارد و آنها می توانند به اینها دسترسی داشته باشند.

 یک اتفاق نامبارکی افتاده است. تاکنون سابقه نداشته است یک کشوری بدون مراجعه به یک مجمع قضایی بین المللی حکمی را علیه کشور دیگری صادر کند. خود آمریکایی ها دنبال این بودند که این اتفاق نیفتد، چون کشورهای دیگر می توانستند علیه کشور آمریکا حکم صادر کنند. جنایت زیادی آمریکا انجام داده است؛ هواپیمای ایرباس ما را زده است و در پاکستان و جاهای دیگر تا جایی که توانسته جنایت کرده و می کند. اینها همه می تواند باعث شود در محاکم داخلی کشورها علیه این کشور حکم صادر شود، برای اینکه این اتفاق نیفتد خود آمریکا در مجمع بین المللی جا انداخته است که هر کشوری بخواهد علیه کشور دیگری حکم صادر کند، حتما باید برود در یک مجمع بین المللی مانند دیوان لاهه یا دادگستری های بین المللی.

اولین بار است که اینها آمده اند یک طرفه به نفع خودشان حکم صادر کرده اند. این نشان دهنده بی منطقی و بی پایه بودن آنهاست. برداشت ۲ میلیارد دلار از دارایی های ایران در آمریکا، سرقت است و فکر می کنم اگر تعقیب حقوقی خوب بین المللی داشته باشیم قابل جبران است و می شود این را برگرداند.

منبع : مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: