تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۲۰:۰۷ کد مطلب 106052

بیماری ناشناخته قلبی علت فوت هادی نوروزی

  به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، احمد شجاعی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بر اساس فاکتورهای سنجیده شده سازمان پزشکی قانونی کشور دارای توانمندترین و متخصص‌ترین نیروی انسانی در تمامی رشته‌ها از جمله پاتولوژی، سم‌شناسی، ژنتیک و سایر در منطقه است. وی با اشاره به اینکه پزشکی […]

  به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، احمد شجاعی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بر اساس فاکتورهای سنجیده شده سازمان پزشکی قانونی کشور دارای توانمندترین و متخصص‌ترین نیروی انسانی در تمامی رشته‌ها از جمله پاتولوژی، سم‌شناسی، ژنتیک و سایر در منطقه است.

وی با اشاره به اینکه پزشکی قانونی مجهزترین و پیشرفته‌ترین آزمایشگاه‌های تخصصی را دارا می‌باشد، تصریح کرد: به اذعان کارشناسان ذیربط مرکز پژوهشی آزمایشگاهی «کهریزک» از جمله مجهزترین آزمایشگاه‌های معروف جهان است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه در حوزه آموزش خدمات باکیفیت به دانشجویان حقوق و رشته‌های فوق تخصص و سایر رشته‌ها ارائه داده می‌شود، ابراز کرد: خوشبختانه در فعالیتهای پژوهشی و چاپ مجله‌های پزشکی و تخصصی اقدامات قابل توجهی توسط کارشناسان این سازمان انجام گرفته است که این روند ادامه دارد.

وی عنوان کرد: بر اساس آخرین گزارشات بیشترین مراجعات ثبت شده در سازمان پزشکی قانونی مربوط به مراجعات سرپایی، آزمایشگاه‌ها و کمیسیون‌های پزشکی و کمترین آن مربوط به معاینه اجساد بوده است.

شجاعی میزان مراجعات مربوط به نزاع به این سازمان در سال ۹۴ و ۹۳ را به ترتیب ۵۶۴ هزار و ۲۲۳ و ۵۸۹ هزار و ۶۰۲ مورد اعلام کرد و گفت: با این اوصاف میزان مراجعات مربوط به نزاع در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ با کاهش ۴٫۳ درصدی همراه بوده است.

آزمون جذب نیرو در سازمان پزشکی قانونی برگزار می‌شود

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در مورد اقدامات این سازمان برای جذب نیرو هم گفت: آزمون جذب نیرو برای سازمان پزشکی قانونی در سراسر کشور در دو مرحله بوده است که مرحله نخست این آزمون سال قبل برگزار شده و مرحله بعدی آن امسال برگزار می‌شود.

وی ابراز کرد: علت فوت مهرداد اولادی نیز بر اساس صلاح دید مراجع قضایی و توسط مسئولان این دستگاه رسانه‌ای شده است.

شجاعی در مورد علت فوت هادی نوروزی هم گفت: علت فوت این فوتبالیست بیماری ناشناخته قلبی اعلام شده است و مصرف الکل و هر ماده مصرفی دیگر توسط این فرد از سوی سازمان پزشکی قانونی به هیچ عنوان تائید نمی‌شود.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: زنجان در بین ۳۱ استان کشور در میزان نزاع ثبت شده بر اساس ۱۰۰ هزار نفر رتبه ششم را دارد.

برنامه‌های پزشکی قانونی در راستای شعار سال ۹۵ تدوین می‌شود

وی ضمن تاکید بر لزوم توجه به شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» سال ۹۵ عنوان کرد: عمده تجهیزات سازمان پزشکی قانونی خارجی است چرا که نمونه ایرانی این تجهیزات در بازار داخل وجود ندارد.

شجاعی با بیان اینکه هر دستگاه موردنیاز کارشناسان سازمان متبوع اگر مشابه داخلی دارد باید از بازار کشور تهیه شود، افزود: سازمان پزشکی قانونی در خرید تجهیزات آزمایشگاهی نیز در راستای اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری حرکت کرده و تا حدامکان نسبت به خرید تجهیزات داخلی اقدام می‌کند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی خاطرنشان کرد: از ۴ هزار و ۲۰ مورد خودکشی به ثبت رسیده در سال ۹۴، ۲ هزار و ۸۸۷ مورد مربوط به مردان و یک هزار و ۱۳۳ مورد مربوط به زنان بوده است.

کاهش ۳۱ درصدی خودکشی در زنجان

وی از میزان خودکشی گزارش شده در سال ۹۴ در زنجان آماری ارائه نکرد و گفت: خوشبختانه میزان خودکشی به ثبت رسیده در استان زنجان در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، ۳۱ درصد کاهش داشته است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: