تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۲۰:۱۲ کد مطلب 106074

خریداوراق‌قرضه‌آمریکایی‌در دولت‌هشتم‌‌اتفاق‌افتاد/اخراج‌ فردخاطی‌توسط‌احمدی‌نژاد

رئیس کل سابق بانک مرکزی گفت: خرید اوراق قرضه آمریکایی به مبلغ دو میلیارد دلار در دولت هشتم انجام گرفته است.  به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمود بهمنی رئیس کل سابق بانک مرکزی درباره ابهامات پیرامون دو میلیارد دلار اموال جمهوری اسلامی در آمریکا اظهار داشت: خرید اوراق قرضه آمریکایی به […]

رئیس کل سابق بانک مرکزی گفت: خرید اوراق قرضه آمریکایی به مبلغ دو میلیارد دلار در دولت هشتم انجام گرفته است.

 به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمود بهمنی رئیس کل سابق بانک مرکزی درباره ابهامات پیرامون دو میلیارد دلار اموال جمهوری اسلامی در آمریکا اظهار داشت: خرید اوراق قرضه آمریکایی به مبلغ دو میلیارد دلار در دولت هشتم و از سوی کسی انجام شده که به مدت ۱۲ سال معاون ارزی بانک مرکزی بوده و هنگامی که دکتر احمدی نژاد متوجه می‌شود فرد مزبور همچنان در این پست حساس قرار دارد دستور برکناری وی را به رئیس کل وقت بانک مرکزی صادر می‌کند.

رئیس کل سابق بانک مرکزی افزود: مصادره دو میلیارد دلار از دارایی‌های ایران یک راهزنی آشکار از سوی دولت آمریکاست و دولت یازدهم باید مسئولیت خود را در پیگیری سریع و مجدانه موضوع از مجاری حقوقی بین‌المللی و بازگرداندن این مبلغ به خزانه کشور به رسمیت بشناسد.

وی تصریح کرد: دولت قبل با تحلیل صحیح و پیش‌بینی دقیقی که از فضای اقتصاد جهانی داشت، چند صد تن طلا به قیمت هر انس ۶۵۴ دلار خریداری کرد که این قیمت بعدا به هر انس ۱۷۰۰ دلار افزایش یافت و به این ترتیب با هوشمندی دولت قبل، ارزش دلاری طلای ایران که پشتوانه اقتصاد کشور است، تقریبا به سه برابر افزایش یافت.

بهمنی به یک اقدام هوشمندانه دیگر بانک مرکزی در دولت قبل اشاره کرد و گفت: با اطلاعی که از وضعیت دلار و یورو داشتیم در یک موقعیت مناسب دارایی‌های ارزی خود را از دلار به یورو تبدیل کردیم که در نتیجه آن ۶٫۵ میلیارد دلار سود عاید کشور شد.

رئیس کل سابق بانک مرکزی از مقامات دولتی خواست تمام توان و همت خود را معطوف به فشار آوردن بر دولت آمریکا برای آزاد کردن دارایی‌های ایران و بازگرداندن پول‌های مصادره شده به کشور کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: