تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۲۱:۲۳ کد مطلب 106115

ترامپ و سندرز فاتح ویرجینیای غربی و نبراسکا / اظهارت پس از پیروزی

گروه بین‌الملل مشرق – انتخابات آمریکا در وضعیت مشخصی قرار گرفته است. در جبهه جمهوریخواهان، کروز و کسیک فهمیدند که حتی قادر به کاهش سرعت پیشروی ترامپ نیستند، اولی کنار کشید و دومی هم یارای مقابله در خود نمی‌بیند. در جبهه دموکرات‌ها، سندرز که می‌داند عملا این کلینتون است که به عنوان نامزد نهایی وارد […]

گروه بین‌الملل مشرق انتخابات آمریکا در وضعیت مشخصی قرار گرفته است. در جبهه جمهوریخواهان، کروز و کسیک فهمیدند که حتی قادر به کاهش سرعت پیشروی ترامپ نیستند، اولی کنار کشید و دومی هم یارای مقابله در خود نمی‌بیند. در جبهه دموکرات‌ها، سندرز که می‌داند عملا این کلینتون است که به عنوان نامزد نهایی وارد دور بعدی می‌شود، همچنان به امید کاهش سرعت هیلاری و جذب نظر وکلای انتخاباتی غیرمتعهد پیش می‌تازد. دیروز در جبهه دموکرات‌ها، انتخابات ایالت ویرجینیای غربی و در جبهه جمهوریخواهان انتخابات ویرجینیای غربی و نبراسکا برگزار شد و ترامپ و سندرز موفق به پیروزی در رقابت درون‌حزبی شدند.

ترامپ و سندرز فاتح ویرجینیای غربی و نبراسکا

نتایج انتخابات ویرجینیای غربی در جبهه دموکرات‌ها تا بدین لحظه (۹۸ درصد شمارش)، بدین شرح است:

برنی سندرز موفق شد که از مجموع ۲۳۴ هزار و ۲۰ رای در ویرجینیای غربی، ۱۲۰ هزار و ۲۳۱ رای (۵۱٫۴ درصد) در مقابل ۸۴ هزار و ۱۷۶ رای هیلاری کلینتون (۳۶ درصد) به پیروزی برسد. سندرز در مجموع، موفق به جذب ۱۶ وکیل انتخاباتی و کلینتون موفق به جذب ۱۱ وکیل انتخاباتی شد. هم‌اکنون، سندرز با ۱۴۶۹ رای وکیل انتخاباتی (۱۴۳۰ متعهد و ۳۹ غیرمتعهد) همچنان پشت سر کلینتون با ۲ هزار و ۲۳۹ رای  (۱۷۱۶ متعهد و ۵۲۳ غیرمتعهد) در حال حرکت است.

ترامپ و سندرز فاتح ویرجینیای غربی و نبراسکا
ترامپ و سندرز فاتح ویرجینیای غربی و نبراسکا

در جبهه جمهوریخواهان، ترامپ موفق شد که از مجموع ۱۹۶ هزار و ۶۳۵ رای در ایالت ویرجینیای غربی، ۱۵۱ هزار و ۳۰۷ رای (۷۶٫۹ درصد) در مقابل کروز با ۱۷ هزار و ۷۰۶ رای (۹ درصد) و کسیک با ۱۳ هزار و ۳۸۹ رای ۰۶٫۸ درصد) به پیروزی برسد. ۳۴ وکیل انتخاباتی این ایالت به ترامپ رای دادند.

ترامپ و سندرز فاتح ویرجینیای غربی و نبراسکا

همچنین در ایالت نبراسکا، از مجموع ۱۹۴ هزار و ۶۰۴ رای، ترامپ موفق به کسب ۱۱۹ هزار و ۵۳۱ (۶۱٫۴ ردصد) در مقابل کروز با ۳۵ هزار و ۹۴۶ رای (۱۸٫۵) و کسیک با ۲۲ هزار و ۱۶۶ رای (۱۱٫۴ درصد) شد. تمامی ۳۶ وکیل انتخاباتی نبراسکا به ترامپ رای دادند.

ترامپ و سندرز فاتح ویرجینیای غربی و نبراسکا

هم‌اکنون ترامپ یکهزار و ۱۳۵ رای ایالتی فقط ۱۰۲ رای لازم دارد تا با ۱۲۳۷ رای به عنوان نامزد نهایی حزب جمهوریخواه وارد دور نهایی شود.

ترامپ و سندرز فاتح ویرجینیای غربی و نبراسکا

دانلد ترامپ در بیانیه پس از پیروزی اینچنین اظهار داشت: «برای من افتخار بزرگی است که در هر دو ایالت با اختلاف فاحش به پیروزی رسیدم. وقتی که در تبلیغ در هر دو ایالت گذاشتم، تجربه گرانبهایی برای من بود. دریافتم که دانش موجب کشف موقعیت‌های شغل و تقویت اقتصاد ما می‌شوند. دوباره با سرفرازی به نبراسکا و ویرجینیا بازخواهم گشت و در انتخابات سراسری هم در این دو ایالت پیروز خواهم شد. هفته گذشته، با مردم اورگون دیدار داشتم و از خلال این دیدار می‌توانم پیش‌بینی کنم که در هفته بعد در این ایالت هم پیروز خواهم شد».

سندرز، نیز در سخنرانی پس از پیروزی خود گفت: «حالا دیگر شرکت‌های ثروتمند و گردن‌کلفت سهم خود در مالیات را بپردازند. تا به امروز، در ۱۹ ایالت پیروز شدم. ستاد من نشان داده که راه پیروزی را در بر گرفته است. ایمان دارم که در اورگون، کنتاکی، کالیفرنیا، و داکوتا هم به پیروزی می‌رسیم. ما پیروز می‌شویم چرا که برای بردن زاده شده‌ایم. از همان روز اول ورود به این کارزار مورد حمایت مردم قرار گرفتم و تا به امروز جنگیدم. می‌خواهم به وکلای انتخاباتی آمریکا بگویم که درست است که در خیلی از فضاها با کلینتون مخالفم اما بر سر یک چیزی توافق داریم و آن هم شکست دادن دانلد ترامپ است. مطمئن باشید که ترامپ را شکست می‌دهیم». برنی سندرز در حرکت دیگر خود طی یک بیانیه کوتاه، ضمن دعوت هیلاری کلینتون به مناظره در کالیفرنیا نوشت: «وکلای انتخاباتی مشخص می‌کنند که چه کسی یارای مقابله با ترامپ را دارد. اصلح‌ترین نامزد انتخاب خواهد شد و آن نامزد هم من هستم».

از طرف دیگر، ترامپ در گفتگو با فاکس نیوز اعلام کرد که به هیچ وجه علاقه‌ای ندارد که تا قبل از انتخابات سراسری در نوامبر، اظهارنامه مالیاتی خود را منتشر سازد. او در ضمن افزود که گرچه هزینه‌های بسیار بالایی در کار تبلیغات و اداره ستاد خود دارد، اما فعلا میلی به جمع‌آوری کمک‌های مردمی ندارد چون نمی‌خواهد از مردمی که خود زیر بار مالیات هستند پول بگیرد و این کار را چندان مناسب نمی‌بیند. او تاکید کرد که طرفدارانش این روند فکری و کاری او را می‌پسندند. ترامپ در گفتگو با آسوشیتدپرس گفت که در حال حاضر نیاز به یک معاون قدرتمند سیاسی دارد. وی، در مورد انتخاب معاون رییس‌جمهور اظهار داشت: «در حال حاضر «کوری لواندوفسکی» رییس ستادم به همراه دکتر «بن کارسون» گروهی را تشکیل داده‌اند که مسئول انتخاب بهترین گزینه برای معاونت من است. من تا زمان کنوانسیون حق انتخاب در ماه جولای، معاون اولم را معرفی نخواهم کرد. ترامپ از عملیات کسب داده‌ها و تحقیق میدانی سخن به میان آورد تا بدینوسیله رای‌دهندگان بالقوه و فضاهای مطلوب دانشگاهی را شناخته و جذب نماید. وی، تاکید کرد که هیچ علاقه‌ای ندارد که از روش اوباما در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ که روش فعلی کلینتون است، استفاده نماید.

ترامپ و سندرز فاتح ویرجینیای غربی و نبراسکا

ظاهرا پس از دیدار دیروز بین پل رایان و دانلد ترامپ، توافق شده است که ترامپ به واشنگتن برود تا با رهبران حزب جمهوریخواه بر سر ساز و کار روندفعالیت ستادش به توافق برسد. ظاهرا دو طرف به توافقاتی رسیده‌اند که ترامپ در صورت تحقق برخی خواسته‌های بالادستی‌های حزب جمهوریخواه، از حمایت آنها برخوردار شود. ترامپ در آخرین اظهارنظر خود در مورد رقیب احتمالی دور نهایی خود ابراز داشته: «سعی دارم که کلینتون را تخریب نکنم چون فایده‌ای ندارد. تا همین حالا هم بیش از ۱۰۰ میلیون دلار هزینه تخریب رقبا کرده‌ام.

منابع:

http://www.theguardian.com/us-news/ng-interactive/2016/may/10/west-virginia-nebraska-primaries-live-results

http://www.theguardian.com/us-news/live/2016/may/10/west-virginia-nebraska-primary-polls-live-donald-trump-sanders-clinton

http://www.foxnews.com/politics/2016/05/11/ap-interview-donald-trump-says-hes-narrowed-vp-shortlist.html

http://www.foxnews.com/politics/2016/05/11/computer-error-blamed-after-white-nationalists-named-on-trump-delegate-list.html

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: