تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۰۰:۴۶ کد مطلب 106226

۷۲ شرط پارلمان اروپا برای دادن یک «باج»

پارلمان اروپا، امروز چهار شنبه، بررسی مسألۀ لغو ویزای شهروندان ترکیه برای سفر به اروپا را به حالت تعلیق درآورد. به گزارش مشرق، یکی از اعضای هلندی پارلمان اروپا اعلام کرد که ماتین شولتس، رئیس پارلمان، گفته است که ما زمانی بررسی این طرح را آغاز می کنیم که ترکیه تمام ۷۲ شرط ما را […]

پارلمان اروپا، امروز چهار شنبه، بررسی مسألۀ لغو ویزای شهروندان ترکیه برای سفر به اروپا را به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش مشرق، یکی از اعضای هلندی پارلمان اروپا اعلام کرد که ماتین شولتس، رئیس پارلمان، گفته است که ما زمانی بررسی این طرح را آغاز می کنیم که ترکیه تمام ۷۲ شرط ما را اجرا کند.

لغو ویزا میان ترکیه و اتحادیۀ اروپا بخشی از توافق میان دو طرف دربارۀ اسکان پناهجویان است و برای تحقق آن، ترکیه باید ۷۲ شرط مطرح شده از سوی اتحادیۀ اروپا را عملی کند.

پیش تر، کمیسیون اروپا به پارلمان و شورای اروپا پیشنهاد داده بود که هرگاه ترکیه ۵ شرط آخر باقی مانده را نیز اجرا کند، طرح لغو ویزای شهروندان ترکیه را در دستور کار قرار دهد. این ۵ شرط عبارت اند از: اقدامات ویژۀ مبارزه با فساد در ترکیه، مذاکره با پلیس اروپا برای دست یابی به یک توافق، همکاری قضایی با تمام کشورهای اروپایی، استاندارد سازی قوانین حمایت از داده ها مطابق با معیارهای اتحادیۀ اروپا و اصلاح قوانین مبارزه با تروریسم.

این در حالی ست که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، با انتقاد شدید از کمیسیون اروپا گفته بود که کشورش قوانین مبارزه با تروریسم را تغییر نخواهد داد و «به راه خود خواهد رفت».

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: