تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۰۳:۵۰ کد مطلب 106255

چهار پلیس تونسی در حمله انتحاری کشته شدند

وزارت کشور تونس روز چهارشنبه از کشته شدن چهارپلیس این کشور در حمله انتحاری یکی از اعضای گروه های تندرو خبر داد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت کشور تونس اعلام کرد، این فرد که کمربند انفجاری به خود بسته بود، هنگام حمله نیروهای امنیتی به خانه ای در جنوب این کشور، […]

وزارت کشور تونس روز چهارشنبه از کشته شدن چهارپلیس این کشور در حمله انتحاری یکی از اعضای گروه های تندرو خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت کشور تونس اعلام کرد، این فرد که کمربند انفجاری به خود بسته بود، هنگام حمله نیروهای امنیتی به خانه ای در جنوب این کشور، خود را در میان آنها منفجر کرد.

طبق اعلام وزارت کشور تونس، یکی دیگر از این تندروها در جریان حمله نیروهای امنیتی در استان تطاوین به ضرب گلوله پلیس کشته شد.

پدیده سلفی گری و گروه های افراطی، یکی از نگرانی های اصلی دولت تونس است که به گفته دولتمردان این کشور، گسترش آن بی ارتباط با سایر کشورها از جمله مالی، نیست.

سلفی ها نه تنها اوضاع امنیتی را در داخل تونس به چالش کشیده اند، بلکه از فقر جوانان این کشور سوء استفاده می کنند و آنها را برای جنگ با نظام سوریه به این کشور می فرستند.

ارسال دوشیزگانی با تابعیت تونسی به سوریه تحت پوشش «جهاد النکاح» علاوه بر اینکه در جامعه تونس با واکنش ها و انتقادات شدیدی رو به رو شد و بسیاری آن را مصداق فساد دانستند، نقش سلفی ها در تونس برای اعزام جوانان نا آگاه به سوریه را بیش از گذشته بر ملا می کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: