تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۰۵:۰۳ کد مطلب 106280

کانادا ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد

کمیته حقوق بشر مجلس سنای کانادا روز چهارشنبه نشستی با موضوع حقوق بشر ایران برگزار و ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، کمیته حقوق بشر مجلس سنای کانادا، روز چهارشنبه جلسه استماعی با حضور «احمد شهید»، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران […]

کمیته حقوق بشر مجلس سنای کانادا روز چهارشنبه نشستی با موضوع حقوق بشر ایران برگزار و ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، کمیته حقوق بشر مجلس سنای کانادا، روز چهارشنبه جلسه استماعی با حضور «احمد شهید»، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران و «مارک دابوویتز»، مدیر بنیاد دفاع از دموکراسی برگزار کرد.

میهمانان دعوت‌شده به این برنامه، با بیان ادعاهای اثبات‌نشده ایران را به نقض حقوق بشر متهم کردند.

«دابوویتز» پس از طرح این ادعا که ایران روزنامه‌نگاران را زندانی می‌کند با لحنی شدید تهران را مورد حمله قرار داد و گفت تعامل‌کنندگان با ایران، در حال برقراری ارتباط با «دزدها و کلاهبردارها» هستند.

«احمد شهید» نیز در اظهاراتی مشابه از آنچه به ادعای وی افزایش اجرای حکم اعدام در ایران است انتقاد کرد. 

پیش از این، از «احمید شهید» به دلیل استناد به منابع مغرض و غیرموثق و روش‌شناسی نادرست در گردآوری اطلاعات انتقاد شده است. از وی علاوه بر این به دلیل نادیده گرفتن مبانی فرهنگی و سبک‌های متفاوت زندگی در گزارش‌های حقوق بشری انتقاد به عمل آمده است.  

طبق گزارش وب‌گاه سنکا پلاس، دعوت‌شدگان به این نشست همگی در پاسخ به سوال اعضای کمیته حقوق بشر سنای کانادا درباره اقدامات قابل‌انجام برای بهبود وضعیت حقوق بشر ایران از «اتاوا» خواستند جانب احتیاط را هنگام رابطه با ایران نگاه دارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: