تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۰۷:۲۹ کد مطلب 106311

ایران درها را روی جوانان گشوده است

سایت فدراسیون جهانی بسکتبال با انتشار گزارشی به مقوله جوانگرایی در تیم ملی بسکتبال کشورمان پرداخته است. به گزارش مشرق، حامد حدادی در رقابت های انتخابی المپیک که تابستان امسال به میزبانی تورین برگزار می شود، تیم ملی ایران را یاری خواهد کرد اما دیگر چهره های شناخته شده بسکتبال این کشور در رقابت‌های یاد […]

سایت فدراسیون جهانی بسکتبال با انتشار گزارشی به مقوله جوانگرایی در تیم ملی بسکتبال کشورمان پرداخته است.

به گزارش مشرق، حامد حدادی در رقابت های انتخابی المپیک که تابستان امسال به میزبانی تورین برگزار می شود، تیم ملی ایران را یاری خواهد کرد اما دیگر چهره های شناخته شده بسکتبال این کشور در رقابت‌های یاد شده حضور نخواهند داشت.

بازیکنانی همچون صمد نیکخواه، مهدی کامرانی، حامد آفاق و جواد داوری غایبان بزرگ ایران خواهند بود که به گفته درک بائرمن، سرمربی تیم ملی ایران، نبود آنها نباید به معنای ناامیدی و بدبینی باشد.

بائرمن اعلام کرده است: تعداد بازیکنان جوان خوب و با استعداد بسیار زیاد است و از نظر من آنها شایستگی حضور در رقابت‌هایی با سطح فنی بالا را دارند.

این سرمربی آلمانی دقیقاً اعلام نکرد که کدام یک از بازیکنان جوان راهی این رقابت ها خواهند شد اما او اسامی بسیاری را در فهرست تیم موقت خود متشکل از ۲۳ نفر آورده است. در میان بازیکنان جوان دعوت شده، نام هایی همچون محمد یوسف وند، نوید رضایی فر، علی اله‌وردی و سالار منجی به چشم می خورند. هر چهار بازیکن در رقابت های قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۵ که در کشور یونان برگزار شد، در تیم ملی زیر ۱۹ سال ایران حضور داشتند.

برخی معتقدند که جوان گرایی در بسکتبال ایران از چند سال پیش آغاز شده است. بهنام یخچالی در رقابت های قهرمانی بسکتبال جهان در سال ۲۰۱۳، در ترکیب تیم ملی زیر ۱۹ سال ایران حضور داشت. او بازیکنی ۲۰ ساله در پست شوتینگ گارد (گارد دوم) است که سال بعد نیز در جام جهانی بسکتبال به میزبانی اسپانیا، در تیم اصلی حضور یافت. علاوه بر این، یخچالی در رقابت های قهرمانی قاره کهن در سال ۲۰۱۵ نیز برای تیم ملی کشورش به میدان رفت.

با وجود جوان گرایی، چندین بازیکن با تجربه در تیم ملی ایران حضور دارند که حامد حدادی و اوشین ساهاکیان از جمله آنها هستند. دیگر بازیکن باتجربه ایران، ارسلان کاظمی است که در جام جهانی بسکتبال  سال ۲۰۱۰، در ترکیب تیم اصلی حضور داشت. با این حال، حامد حدادی در کانون توجهات است. چرا که بائرمن به امتیازآوری‌ها و توپ گیری های او نیازی اساسی خواهد داشت.

سرمربی تیم ملی ایران از این جهت به سنتر ۲۱۸ سانتی متری خود نیازمند است که حدادی با دفاع خوب خود می تواند کناره‌ها را هرچه بیشتر پوشش دهد. از طرفی، عضو تاثیرگذار تیم ایران که زاده اهواز است و یک هفته دیگر ۳۱ ساله می شود، می‌تواند به خوبی نقش یک رهبر را ایفا کند.

حدادی از زمان برگزاری رقابت های قهرمانی قاره آسیا در سال ۲۰۰۷ تا کنون بازیکنی بسیار مهم برای ایران به شمار می رود. او در چند تابستان گذشته از جمله جام جهانی ۲۰۱۴ اسپانیا، نقشی پررنگ در موفقیت های تیم ملی بسکتبال ایران داشته است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: