تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۰۷:۴۹ کد مطلب 106317

لبنان به دنبال بهبود روابط خود با قطر است

وزیر امور خارجه لبنان در دیدار با همتای قطری خود در دوحه، خواستار بازگشت تعادل به روابط دو کشور شد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، جبران باسیل به عنوان نماینده لبنان برای شرکت درهفتمین دوره همایش « همکاری چینی – عربی» در قطر به سر می برد. این همایش به مدت […]

وزیر امور خارجه لبنان در دیدار با همتای قطری خود در دوحه، خواستار بازگشت تعادل به روابط دو کشور شد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، جبران باسیل به عنوان نماینده لبنان برای شرکت درهفتمین دوره همایش « همکاری چینی – عربی» در قطر به سر می برد.

این همایش به مدت دو روز در دوحه پایتخت قطر برگزار می شود. براساس این گزارش، وزیر خارجه لبنان و همتای قطری او به مدت یک ساعت در دوحه دیدار و در باره روابط دو کشور، بحران پناهجویان و تروریسم و مبارزه با آن گفتگو کردند.

وزیر خارجه قطر با تاکید به علاقه کشور متبوعش به لبنان و لبنانی ها ابراز امیدواری کرد که روابط لبنان وقطر به وضعیت طبیعی خود بازگردد.

محمدبن عبدالرحمن آل ثانی گفت که مرحله کنونی در روابط لبنان و قطر « گذرا» است. جبران باسیل هم با اشاره به ضرورت روابط دوستانه بین لبنان و قطر بر تمایل بیروت برای بازگشت تعادل به روابط دو کشور تاکید کرد.

بعداز مخالفت دستگاه سیاست خارجی لبنان به ریاست جبران باسیل با تصمیم های برخی کشورهای عربی از جمله اعضای شورای همکاری خلیج فارس با تروریستی خواندن حزب الله لبنان و همراهی نکردن با سعودی و متحدانش از جمله قطر در رویاروئی با محور مقاومت و قرار نگرفتن در محور حامی تروریسم صهیونیستی و تکفیری، روابط این کشورها با لبنان متشنج شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: