تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۰۷:۴۱ کد مطلب 106319

تکذیب فرار یکی از متهمان پروند ارزی

وکیل مدافع لقمان روزچنگ یکی از متهمان پرونده اخلال ارزی، اخبار منتشر شده مبنی بر متواری بودن موکلش را تکذیب کرد. به گزارش مشرق، اکبر پاشایی مقدم با اعلام این خبر گفت که به رغم انتشار اخبار خلاف واقع در برخی رسانه‌ها، موکلم فرار نکرده و اکنون نیز تحت قرار آزاد است. وکیل مدافع لقمان […]

وکیل مدافع لقمان روزچنگ یکی از متهمان پرونده اخلال ارزی، اخبار منتشر شده مبنی بر متواری بودن موکلش را تکذیب کرد.

به گزارش مشرق، اکبر پاشایی مقدم با اعلام این خبر گفت که به رغم انتشار اخبار خلاف واقع در برخی رسانه‌ها، موکلم فرار نکرده و اکنون نیز تحت قرار آزاد است.

وکیل مدافع لقمان روزچنگ افزود: شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برای موکل نیز حکم صادر کرده اما هنوز حکم صادره ابلاغ نشده است.

پاشایی مقدم که وکالت انور روزچنگ دیگر متهم این پرونده را نیز بر عهده دارد گفت: انور روزچنگ که هم اکنون در بازداشت به سر می‌برد از سوی دادگاه به ۲۳ سال حبس محکوم شده است اما قطعاً نسبت به این حکم اعتراض و لایحه فرجام‌خواهی خود را تقدیم دادگاه می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، زمستان سال ۹۰ بود که به دنبال بحران ارزی بوجود آمده در بازار، تعدادی افراد توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بازداشت شدند که در نهایت برای هشت نفر به اتهام اخلال در بازار ارز کیفرخواست صادر شد.

پرونده این متهمان که سه تن از آنها برادران «روزچنگ» بودند در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران مورد رسیدگی قرار گرفت و ۱۲ مرداد سال ۹۴ نخستین جلسه دادگاه برگزار و طی چهار جلسه، کیفرخواست متهمان از سوی نماینده دادستان قرائت شد.

برگزاری دادگاه متهمان اخلال ارزی که با برگزاری دادگاه بابک زنجانی همزمان شده بود، در نهایت پس از برگزاری ۱۵ جلسه پایان یافت و حجت‌الاسلام اژه‌ای سخنگوی قوه‌قضائیه ۲۲ فروردین ۹۵ در نود و چهارمین نشست خبری خود از صدور حکم این پرونده خبر داد و گفت: متهمان این پرونده به حبس‌های طویل‌المدت و رد مال محکوم شدند ضمن اینکه حکم صادره قابل تجدیدنظرخواهی است.

به گفته اژه‌ای براساس حسابرسی انجام شده، میزان درآمد نامشروع این افراد ۱۸۱ میلیارد تومان بوده است.

بر اساس این گزارش، طبق حکم دادگاه، «انور روزچنگ» متهم ردیف اول به ۲۰ سال و «یدالله روزچنگ» متهم ردیف دوم پرونده به ۲۳ سال حبس محکوم شده است.

«س.ح.س» دیگر متهم این پرونده است که به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: