تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۰۹:۲۴ کد مطلب 106361

افزایش دوبرابری صادرات محصولات کشاورزی به روسیه

مدیرکل توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی گفت:در سال جاری پیش بینی می کنیم که صادرات محصولات کشاورزی به روسیه در صورت حل شدن مسائل گمرکی و نقل و انتقال پول تا دوبرابر افزایش یابد. به گزارش مشرق، شاهرخ شجری مدیر کل توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی با باشگاه خبرنگاران جوان؛ […]

مدیرکل توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی گفت:در سال جاری پیش بینی می کنیم که صادرات محصولات کشاورزی به روسیه در صورت حل شدن مسائل گمرکی و نقل و انتقال پول تا دوبرابر افزایش یابد.

به گزارش مشرق، شاهرخ شجری مدیر کل توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به صادرات محصولات کشاورزی به روسیه اظهار داشت: مجموع آمار صادرات سال گذشته به روسیه ۱۶۲ هزار و ۸۵۵ تن به ارزش بیش از ۱۱۲ میلیون دلار بوده است.

وی با اشاره به صادرات انواع میوه و صیفی جات به روسیه گفت: محصولاتی ازجمله خیار، کلم قرمز، کلم سفید، پسته تازه، انگور خشک شده، خرما،پیاز، موسیر، چای، گوجه فرنگی و سایر سبزی و میوه جات به بازار روسیه صادر شده است.

شجری ادامه داد: با توجه به آنکه ۹۰ درصد محصولات داخلی روسیه از محل واردات تامین می شود، می توان گفت که ظرفیت صادرات روسیه بیش از این است که همواره لازم است زیر ساخت های لازم همچون مسائل حمل و نقل و گمرکی جهت تسهیل صادرات بهبود یابد.

مدیر کل توسعه صادرات وزارت جهاد با اشاره به پیش بینی صادرات بیان کرد: در سال جاری پیش بینی می کنیم که صادرات محصولات کشاورزی به روسیه در صورت حل شدن مسائل گمرکی، نقل و انتقال پول و خطوط دریایی و هوایی تا دوبرابر افزایش یابد و در صورتی که این مسائل حل نشود چه بسا هیچ توفیقی نداشته باشیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: