تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۱۲:۰۵ کد مطلب 106368

چه کسی برای اولین‌بار عکس بی‌حجاب مینو خالقی را منتشر کرد؟/ انصاری: دستاوردهای برجام را نمی‌توان بیان کرد/ بودجه دوباره به مجلس بازگشت

کیهان جرم هشدار نسبت به «نفوذ یواشکی»! مینو خالقی نامزد نمایندگی مجلس از اصفهان که بعد از افشای عکس‌های حاکی از کشف حجاب وی، صلاحیتش برای ورود به مجلس شورای اسلامی رد شده است، اعلام کرده که عکس‌های منتشر شده جعلی است! این ادعا در حالی است که وزیر کشور دقایقی بعد از انتشار عکس‌های […]

دستاوردهای برجام محرمانه شد/ بودجه دوباره به مجلس بازگشت/کیهان

جرم هشدار نسبت به «نفوذ یواشکی»!

مینو خالقی نامزد نمایندگی مجلس از اصفهان که بعد از افشای عکس‌های حاکی از کشف حجاب وی، صلاحیتش برای ورود به مجلس شورای اسلامی رد شده است، اعلام کرده که عکس‌های منتشر شده جعلی است! این ادعا در حالی است که وزیر کشور دقایقی بعد از انتشار عکس‌های کشف حجاب خانم خالقی طی نامه‌ای خطاب به معاون امنیتی و انتظامی خود دستور داده بود، در اسرع وقت نسبت به شناسایی عامل یا عاملان انتشار تصاویر خصوصی منتسب به نامبرده اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری فارس در بخشی از نامه وزیر کشور آمده بود؛ «نظر به انتشار تصاویر خصوصی منتسب به سرکار خانم مینو خالقی در فضای مجازی که منجر به شکسته شدن حریم خصوصی نامبرده و جریحه‌دار شدن افکارعمومی گردیده است، لازم است ترتیبی اتخاذ فرمائید، در اسرع وقت و با همکاری پلیس فتا نیروی انتظامی و عنداللزوم با مشارکت سایر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی نسبت به ردیابی و شناسایی عامل یا عاملان انتشار تصاویر خصوصی منتسب به نامبرده اقدام کنند.»

اکنون این پرسش بی‌پاسخ مانده است که اگر آنگونه که خانم خالقی ادعا می‌کند این عکس‌ها جعلی بوده است، چرا وزیر کشور، از آن با عنوان عکس‌های خصوصی یاد می‌کند؟!  و آیا این اتهام وزیر کشور به «یک زن مسلمان»! قابل پی‌گیری قضایی نیست؟ و اما، اگر عکس‌ها جعلی نیست – که نیست- چرا با خانم مینو خالقی به جرم کتمان حقایق و فریب افکارعمومی برخورد نمی‌شود؟!

در گزارش خبرگزاری فارس آمده است که تصاویر کشف حجاب مینو خالقی قبل از انتشار از سوی یک کانال داخلی، توسط مسیح علی‌نژاد، ضد انقلاب فراری و به عنوان کسی که به کمپین موسوم به «آزادی یواشکی» پیوسته بود، منتشر شده است، بنابراین انتشار آن از سوی کانال داخلی مورد اشاره نمی‌تواند مصداق انتشار تصاویر خصوصی نامبرده باشد.

گفتنی است کمپین «آزادی یواشکی» مدتهاست که از سوی ضدانقلابیون فراری تشکیل شده و یکی از اهداف اعلام شده آن، مقابله با حجاب و عفاف و ترویج کشف حجاب است. بنابراین خانم مینو خالقی علاوه بر آن که به دلیل کشف حجاب از کمترین شایستگی برای ورود به خانه ملت برخوردار نیست که خوشبختانه از آن جلوگیری شده است، اقدام وی در انتشار تصاویر کشف حجاب خود در کمپین «آزادی یواشکی» نیز در صورتی که توسط خود وی انجام شده باشد، قابل تعقیب قضایی و برخورد جدی است.

از سوی دیگر، این پرسش نیز در میان است که وقتی مسئولان مربوطه می‌توانند به سرعت و بدون فوت وقت مسئول کانال تلگرامی منتشر کننده تصاویر کشف حجاب خانم مینو خالقی را بازداشت کنند چرا برای مقابله با صدها کانال تلگرامی که زشت‌ترین اهانت‌ها را به مقدسات دینی مردم منتشر می‌کنند، کمترین واکنشی نشان نمی‌دهند؟ و حال آن که انتشار تصاویر خالقی از سوی مسئول کانال تلگرامی که بازداشت شده با هدف روشنگری و پیشگیری از ورود یک نامزد ناشایسته به خانه ملت صورت پذیرفته و باید مورد تقدیر باشد ولی اهانت‌های شرم‌آور صدها کانال تلگرامی به مقدسات اسلام برای مقابله با نظام و اعتقادات مردم این مرز و بوم است.

ادای دِین به مدعیان اصلاحات!

علی مطهری در جمع دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان طی سخنانی‌، موضوع رد صلاحیت مینو خالقی را دستمایه حمله به تصمیم قانونی شورای نگهبان قرار داد و گفت«: اینکه می‌گویند هیئت حل اختلاف، خانم خالقی را رد کرده است یک سوال به وجود می‌آورد که چرا علت این ابطال را نمی‌گویید؟ چرا نمی‌گویید به چه علت چنین رای و نظری داده‌اید؟ چرا هیچ دلیلی نمی‌آورید؟ این یک رویه اشتباه است. از کجا معلوم که در هنگام نطق یک نماینده در مجلس ناگهان ایشان را از مجلس بیرون نکنند؟ اصلا اگر این طور باشد یک موقع رئیس مجلس را وسط نطقش پایین می‌کشند و او را از مجلس اخراج می‌کنند.»!

علی مطهری که بارها عامدانه، بدیهی‌ترین موازین قانونی را زیر پا گذاشته است، ظاهرا فراموش کرده که نظارت استصوابی شورای نگهبان‌، برگرفته از میثاق ملی یعنی قانون اساسی است و از ابتدای فرایند انتخابات تا پایان آن ادامه دارد و مرزبندی برای زمان آن در هیچ‌یک از مقررات قانونی دیده نمی‌شود و از این حیث، هیچ خدشه‌ای به تصمیم قانونی شورای نگهبان وارد نیست.

از سوی دیگر، سوابق نطق‌های ساختار‌شکن و خارج از حیطه وظایف نمایندگی وی‌،که با سوء استفاده از مصونیت قانونی نمایندگان صورت گرفت و حتی به فحاشی هم منجر شد، در حافظه تاریخی مجلس ثبت و ضبط است و اگر قرار بود دست کسی گرفته و از مجلس بیرون شود، وی به خاطر آن رفتارها‌، بیش از سایرین مستحق بود. اما می‌بینیم که چنین نشد‌! چرا که موازین قانونی، مرزها را مشخص کرده و مطهری یا آنها را نمی‌داند و یا عامدانه تغافل می‌کند تا بتواند هرچه بیشتر به حاشیه‌سازی برای ادای دین به مدعیان اصلاحات بپردازد و برای تشدید این وضع، از الفاظی مانند «هنگام نطق» و «پایین کشیدن رئیس‌مجلس وسط نطق» استفاده می‌کند! در حالی که طبق قانون، تخلفات منتخبان، قبل از تصویب اعتبار‌نامه – که شروع دوران رسمی نمایندگی است- توسط شورای محترم نگهبان و پس از تصویب اعتبار نامه توسط نمایندگان بررسی می‌شود. البته مقررات و شورای نظارت بر نمایندگان پیش از این با مخالفت شخص علی مطهری مواجه شده بود و آن را توهین به نمایندگان قلمداد کرده بود! ظاهرا وی نمایندگی را شغلی بدون نیاز به پاسخگویی می‌داند و هرگونه پرسش از خود را توهین قلمداد می‌کند!

صرفنظر از این موضوع، تاکید بر اعلام موضوع تخلف یک منتخب، بیش از آنکه تقاضایی قانونی باشد، مانوری در جهت مقدمه‌چینی برای هجمه‌های بعدی به قانون است! چرا که اگر کسی قانون را قبول داشته باشد، اکنون شورای نگهبان براساس قانون، به تکلیف خود عمل نموده است، پس تمکین  به قانون لازم است. حتی اگر بر خلاف ضابطه، به آن اعتراض داشته باشد مخصوصا حالا که هیئت حل اختلاف، به آن رسیدگی کرده و تمکین به این فصل‌الخطاب لازم است اما آیا کسی که به هیچ یک از این موازین و اقدامات قانونی تمکین نکرده و کلا بنا را بر مخالفت گذاشته، تصمیم دارد با اعلام علت مخالفت، قانع شده و به حق تمکین کند!؟ یا نه سوابق گذشته‌اش نشان از ستیزه‌جویی با قانون دارد!؟

ظاهرا آقای علی مطهری با این برداشت که حضور خود در مجلس دهم را مدیون مدعیان اصلاحات است برای ادای دین و جلب رضایت آنها دست به ساختارشکنی و نفی آشکار و صریح قانون می‌زند.

نگرانی گروهک‌ها از تکرار سرنوشت دولت اصلاحات برای دولت اعتدال

عناصر گروهکی همسو با جریان تجدیدنظرطلب نسبت به سرنوشت دولت در انتخابات ۹۶ اظهار نگرانی می‌کنند.

تقی رحمانی از فتنه‌گران فراری ضمن مقاله‌ای در گویانیوز نوشت: اگر دولت که اینک برجام و انتخابات را پشت سر گذاشته و مجلسی هم‌سوتر با خود دارد نتواند دستاورد محسوس و تأثیرگذاری در زندگی روزمره مردم داشته باشد آن‌گاه ممکن است مردمِ دستاوردگرا سرد شوند و رفتار انتخاباتی متفاوتی (از قهر باصندوق‌های رأی تا رأی دادن به فردی شعار و وعده دهنده برای بهبود زندگی آنها و عوامفریبی از جریان مقابل اصلاحات که احتمالاً همه دولت‌های قبل از خود را به نقد بکشد)، از خود نشان دهند.

عضو گروهک ملی مذهبی می‌افزاید: «ناراضیان سیاسی» در ایران عمدتاً با مطالبات و شاخص‌هایی سیاسی (که البته خواسته‌های اقتصادی را نیز در درون خود دارد) به گزینش و رأی‌دهی عمدتاً «ارزشی» می‌پردازند اما «ناراضیان اقتصادی و اجتماعی» که اکثریت مردم را تشکیل می‌دهند رفتاری «دستاوردگرا» دارند و اگر دولت نتواند دستاورد محسوس و تأثیرگذاری در زندگی روزمره مردم داشته باشد آن گاه ممکن است مردمِ دستاوردگرا سرد شوند و رفتار انتخاباتی متفاوتی از خود نشان دهند. به نظر می‌رسد جریان مقابل از هم اکنون روی همین مسئله دستاوردگرایی مردم حساب باز کرده است.

در همین حال سایت گروهک ملی مذهبی نیز در تحلیلی نوشت: بی‌توجهی دولت به مطالبات معیشتی فرهنگیان می‌تواند عوارضی را در پی داشته باشد. شاید برای هر شنونده‌ای این خبر عجیب باشد که از آغاز سال تحصیلی گذشته تاکنون هیچ یک از معلمان حق‌التدریسی که در مدارس دولتی مشغول تدریس بوده‌اند، موفق به دریافت حقوق خود نشده‌اند. عمق فاجعه زمانی قابل درک است که بدانیم بسیاری از این معلمان، بازنشستگان آموزش و پرورش هستند که به سبب تنگناهای معیشتی در سنین بالا ناگزیر از تدریس به صورت حق‌التدریس شده‌اند؛ اما دریغ از ریالی دریافتی طی این مدت.

این سایت گروهکی که در چند مورد تحریک معلمان به اعتصاب و آشوب در سال گذشته به همراه دیگر رسانه‌های ضد انقلاب ناکام ماند می‌نویسد: بر زمین ماندن مطالبات معیشتی فرهنگیان خطری برای دولت‌های اصلاح‌طلب و میانه‌رو است و موجب القای ناکارآمدی و تخریب وجهه سیاسی این دولت‌ها می‌شود … بیراه نیست اگر بگوییم بخشی از توفیق احمدی‌نژاد در انتخابات سال ۱۳۸۴ ناشی از ناکارآمدی دوران اصلاحات در تأمین مطالبات معیشتی اقشار فرودست و متوسط پایین در برهه ۸ ساله اصلاحات بود. خطر مشابهی دولت اعتدال را نیز تهدید می‌کند.

خصوصی‌سازی شرکت با منافع برخی مدیران دولتی گره خورده است

اکثر خصوصی‌سازی‌ها در شرکت‌هایی است که آقایان وزرا مدیران عامل آن هستند.

حسین راغفر گفت: تقریباً همه وزرای دولت یا خودشان و یا اقوام و نزدیکانشان، صاحبان امتیاز و مدیران عامل شرکت هستند و نکته دردناک اینجاست که همین‌ها قرار است سیاست‌گذاری اقتصادی داشته باشند و خصوصی‌سازی را مدیریت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ دکتر حسین راغفر، استاد اقتصاد دانشگاه الزهراء(س) اظهار داشت: بیش از ۶۰ درصد گردش نظام سرمایه‌ای در کشور ما مربوط به بخش‌های خدماتی است و صنعت، کشاورزی و سایر بخش‌های تولیدی و اشتغال‌زا تنها ۴۰ درصد از این نظام را در بر می‌گیرند. به طور دقیق کشاورزی ۳ درصد و صنعت ۲۵ درصد که این وضعیت از نظر هرکسی که کوچکترین بهره‌ای از مبانی اقتصادی برده باشد، یک فاجعه اقتصادی به شمار می‌رود.

راغفر در پاسخ به این سؤال که در کشورهای پیشرفته نیز سهم بخش خدمات زیاد است، خاطرنشان کرد: هرگاه یک کارشناس اقتصادی، حجیم بودن و غیرعقلانی بودن سرمایه‌گذاری در بخش خدمات در کشور را یادآوری می‌کند، عده‌ای فوراً دم از سرمایه‌های عظیم این بخش در کشورهای پیشرفته می‌زنند و با این ترفند، می‌خواهند خلأهای نظام بیمار اقتصادی ما را توجیه کنند. این نظر شارلاتان بازی افراد ذی‌نفع در این زمینه است؛ آیا این عده که ادعای سواد اقتصادی دارند، مطالعه نکرده‌اند که در آن کشورها، بخش خدمات معطوف به کالاهای تولیدی و در خدمت  صنعت ملی آن کشورهاست و نه واردات.

نیویورک تایمز: اوباما مراقب باشد /در ایران همه به روحانی اعتراض می‌کنند

روزنامه نیویورک‌تایمز نوشت: با وجود آنکه دولت اوباما توافق هسته‌ای با ایران را یکی از افتخارات سیاست خارجی خود می‌داند، سیاست آمریکا این توافق را در معرض خطر قرار داده است.

راجر کوهن در نیویورک‌تایمز می‌نویسد: ایجاد یک موازنه بین دولت و حاکمیت، شرایط سیاسی لازم را برای دستیابی به این توافق فراهم کرده است و لذا آمریکا باید قدر فرصت به دست آمده را بداند. در صورت بازگشت تندروهای ایران به قدرت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده امکان نادیده گرفته شدن توافق افزایش خواهد یافت.

کوهن افزود: اکنون دولت آمریکا درحال تضعیف موازنه موجود در ایران و تقویت تندروها و به خطر انداختن توافقنامه‌ای که برای بازداشتن ایران از دستیابی به سلاح هسته‌ای به سختی به دست آمده است.

این تحلیلگر می‌نویسد: آمریکا پس از یک دستاورد مهم دیپلماتیک اکنون سیاست تیر زدن به پای ایران را برای عدم پیشروی دنبال می‌کند.

وی یادآور شد: در تهران اعتراض فزاینده به روحانی و جواد ظریف وزیر خارجه این است که امتیازاتی که قرار بود واشنگتن در ازای کاهش سانتریفیوژها و ذخایر اورانیوم بدهد کجاست و اصلا این توافق چه سودی داشته است؟

کوهن در ادامه به ترس بانکهای اروپایی از معامله با ایران از بیم واکنش تند آمریکا به عنوان  یکی از اولین مشکلات اشاره می‌کند و می‌افزاید: با وجود قولی که جان کری وزیر خارجه آمریکا برای رفع این مشکل داده، هنوز گشایشی حاصل نشده و بانک‌ها کماکان نگرانند که جریمه‌های سنگین گذشته تکرار شود.

نیویورک تایمز خاطر نشان کرد: در داخل آمریکا نیز بازرگانان از این شکایت دارند که بار اصلی رسیدن به این توافق به دوش دولت اوباما بوده ولی اکنون این شرکتهای اروپایی نه آمریکایی هستند که در حال چیدن میوه‌های توافق هستند چرا که آنها از معامله با ایران منع شده‌اند.

حمید بیگلری یک سرمایه‌گذار بین‌المللی و نایب رئیس سابق سیتی گروپ در یک ای‌میل به کوهن نوشت: «ما یک فرصت برد-برد را برای تعامل بیشتر به یک پیامد باخت-باخت تبدیل کرده‌ایم چرا که نه ایران واقعا می‌تواند از سود واقعی برخوردار شود و نه شرکتهای آمریکایی می‌توانند امکان رقابت در میدان بازی بین‌المللی را داشته باشند.

دستاوردهای برجام محرمانه شد/ بودجه دوباره به مجلس بازگشت/جمهوری اسلامی

اقدام جدید نیجریه بر ضد شیعیان

۹۱ تن از اعضای «جنبش اسلامی نیجریه» (گروه شیخ زکزکی) به دادگاه عالی این کشور در شهر «کادونا» احضار شدند. این افراد در فاجعه خونین «زاریا»، توسط ارتش نیجریه دستگیر و روانه زندان شدند و اکنون با اتهاماتی همچون قتل و اخلال در نظم عمومی جامعه مواجه‌اند.

این ۹۱ تن تحت تدابیر شدید امنیتی به شهر کادونا منتقل شدند و پس از حضور در دادگاه، دادستان متن شکایت نامه را قرائت کرد و طبق آن، «محمد موسی» و ۹۰ تن دیگر از اعضای جنبش اسلامی نیجریه، به قتل و برهم زدن نظم عمومی متهم شدند!! درحالی این اتهامات متوجه شیعیان نیجریه شده است که ارتش این کشور، در اقدامی ناجوانمردانه، قریب به ۱۰۰۰ تن از شیعیان را در فاجعه زاریا، به خاک و خون کشید و صدها تن را دستگیر و روانه زندان کرد. دولت نیجریه هنوز هیچ پاسخ قانع کننده‌ای برای این اقدام وحشیانه خود نداده است.

انتقاد استاد الازهر از اخوان المسلمین

احمد کریمه، استاد شریعت دانشگاه الازهر مصر با انتقاد بی‌سابقه از جریان‌های اسلامی این کشور گفت: جریان‌های اسلامی از قبیل سلفی گری و اخوان المسلمین سطحی نگر هستند و شکنندگی فکری دارند.

کریمه در گفتگو با پایگاه الیوم السابع مصر اظهار کرد: چنین جریان‌هایی چه سلفی ها؛ چه اخوانی‌ها و چه وفاداران آنها بیشتر اوقات خود را صرف صدور فتوا درباره زنان می‌کنند زیرا فرهنگ آنها سرگرم دو شهوت «جنس و غذا» است. درک چنین جریان‌هایی از اندیشه اسلامی، مباحث جنسی و احکام طهارت است.

 وی جریان‌های اسلامی یاد شده را به عدم صدور فتوا و واگذار کردن فتوا را به علما دعوت کرد و ادامه داد: چنین جریان‌هایی تهدید علیه دین اسلام هستند. کریمه گفت:‌ داعش پیشرفت طبیعی سلفی و اخوانی است و جریان سلفیت در آینده متحول شده و بدتر از اخوان المسلمین خواهد شد.

 وی افزود: جریان سلفی بود که ابومصعب الزرقاوی، اسامه بن لادن و سرکردگان داعش و القاعده را مطرح کرد و اخوان المسلمین نیز داعش را صادر کرد، وی گفت: سلفی‌ها روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کرده‌اند و یکی از رهبران حزب سلفی نور با یک خاخام یهودی دیدار کرده است.

محکومیت شرکتی در میلان بدلیل تبعیض میان مسلمانان و سایر مردم

دادگاه تجدید نظر میلان، یکی از شرکت‌های این کشور را به دلیل تبعیض و فرق‌گذاری بین کارکنانش و عدم پرداخت حق الزحمه بانوی مسلمان مصری، محکوم کرد. مسئولان این شرکت، به دلیل داشتن حجاب اسلامی از سوی بانوی مسلمان، از پرداخت حق الزحمه او امتناع می‌کردند که با شکایت این بانوی مسلمان، دادگاه آن کارخانه را محکوم و موظف به پرداخت جریمه و حق الزحمه به زن مسلمان کرد.

این پرونده مربوط به ۳ سال پیش بود. زمانی که سارای ۲۱ ساله در دانشگاه مشغول تحصیل بود و برای گذران زندگی خود در یک شرکتی که میزبانی مراسمات مختلف را برعهده می‌گرفت، به عنوان مهماندار مشغول به کار شد. این شرکت پس از آنکه تصویر سارا را با حجاب اسلامی دریافت کرد، از وی خواست تا در صورت امکان، از حجاب استفاده نکند.

دستاوردهای برجام محرمانه شد/ بودجه دوباره به مجلس بازگشت/آرمان

تجلیل رهبرانقلاب از ایثارگری جانبازان

در سالروز ولادت باسعادت قمر بنی هاشم حضرت اباالفضل‌العباس علیه‌السلام و روز جانباز، صبح دیروز چهار هیات از جانب مقام معظم رهبری با حضور در منازل تعدادی از جانبازان در تهران از رشادت، صبر و استقامت ایثارگران تجلیل کردند. حجج اسلام آقایان شهیدی محلاتی، تقوی، قمی و حاج‌علی‌اکبری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب، با حضور در منازل تعدادی از جانبازان ضمن گفت‌وگو با آنان و کسب اطلاع از شرایط زندگی، درمان، کار و مشکلاتشان، از ایثارگری و فداکاری جانبازان سرافراز دفاع مقدس قدردانی کردند. همچنین نمایندگان ولی فقیه در مراکز استان‌ها و ائمه جمعه سراسر کشور نیز به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در منازل تعدادی از جانبازان سراسر کشور از این یادگاران گرانقدر دفاع مقدس تجلیل کردند.

رد مجدد بودجه۹۵ در شورای نگهبان

معاون اجرایی شورای نگهبان گفت: لایحه بودجه کل کشور برای سال ۹۵ بار دیگر در جلسه دیروز شورای نگهبان قانون اساسی رد و برای رفع ایرادهای باقیمانده به مجلس شورای اسلامی ارجاع شد. سیامک ره پیک افزود: اشکالاتی که در مرحله قبل به لایحه بودجه ۹۵ گرفته شده بود در مجلس بررسی و اصلاحاتی در آن ایجاد و به شورای نگهبان بازگردانده شد.

 ره پیک اظهارکرد: به همین علت لایحه دوباره به مجلس ارجاع شد تا ایرادات آن رفع شود. نمایندگان مجلس یکشنبه گذشته با رفع ایرادات شورای نگهبان، لایحه بودجه را به این شورا ارجاع کرده بودند.

آیت‌ا… طاهری‌شیرازی به کما رفت

مسئول دفتر آیت‌ا… طاهری شیرازی، گفت: آیت‌ا… سیدنورالدین طاهری شیرازی تولیت حوزه علمیه حجت‌بن‌الحسن(ع) صبح دوشنبه دچار عارضه مغزی شد و به کما رفت. نجفی اظهار کرد: حال آیت‌ا… طاهری شیرازی خوب بود و طبق معمول برای اقامه نماز آماده می‌شد که به یک‌باره به ایشان حالت سردردی دست داد و دچار خونریزی شدید مغزی شدند.

وی گفت: سطح هوشیاری ایشان بسیار پایین است و پزشکان سطح هوشیاری ایشان را صفر اعلام کرده‌اند و اکنون در بیمارستان نیکان تهران بستری است و بزرگانی همچون آیت‌ا… حائری شیرازی و… به ملاقات آمده‌اند. از مردم التماس دعای شدید داریم.

ذره‌ای از حق ملت ایران کوتاه نمی‌آییم

معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان گفت: ذره‌ای از حق ملت ایران کوتاه نخواهیم آمد و برای کسب آن تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

مجید تخت‌روانچی اقدام آمریکا در برداشت اموال بانک مرکزی ایران را یک نوع راهزنی عنوان کرد و افزود: از نظر تمام هنجارهای بین‌المللی این راهزنی کاملا واضح است.

او با اشاره به حمایت جنبش عدم تعهد از ایران در این باره اظهار داشت: تاکنون بیش از ۱۲۰ کشور از حقوق ایران در مقابل اقدام غیرقانونی آمریکا حمایت کرده‌اند و این یعنی حقانیت ایران ثابت شده است.

معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه ذره‌ای از حق ملت ایران کوتاه نخواهیم آمد و برای کسب آن تمام تلاش خود را خواهیم کرد، تصریح کرد: رسیدگی به این پرونده برای وزارت امور خارجه در اولویت قرار دارد.

 تقدیر پادشاه عمان از سفیر ایران در مسقط

سید فهد بن محمود آل سعید، معاون نخست‌وزیر در امور کابینه عمان، به نمایندگی از سلطان قابوس بن سعید، پادشاه عمان، از سفیر ایران در مسقط به مناسبت پایان دوره مسئولیتش در این کشور عربی قدردانی کرد.

در این مراسم به علی‌اکبر سیبویه، سفیر ایران در این کشور عربی به خاطر تلاش‌هایش برای ارتقای همکاری‌ها بین این دو کشور دوست و همسایه نشان «نعمان» داده شد و آرزوی موفقیت پادشاه عمان برای سیبویه جهت موفقیت در ماموریت‌های آینده‌اش به او ابلاغ شد.

بر اساس آن چه که خبرگزاری رسمی عمان اعلام کرده است، در این مراسم این دیپلمات ارشد ایرانی نیز از پادشاه عمان به خاطر اعطای چنین نشانی و سیاست‌های عاقلانه که درارتباط با مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی اتخاذ کرده، تشکر و قدردانی کرده است.

خبر دستور رهبری برای تغییرات در دولت کذب است

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری تاکید کرد که خبرسازی‌ها و جعل خبر درباره دستور رهبر معظم انقلاب به رئیس‌جمهوری برای تغییرات در بدنه دولت، کذب محض و در امتداد سناریوی رسانه‌های معاند برای دوقطبی‌سازی و خط تقابل است.

پرویز اسماعیلی افزود: رهبر معظم انقلاب همواره حامی و هدایتگر دولت بوده‌اند و ریاست محترم جمهوری نیز بارها تاکید کرده است که دستاوردهای بزرگ ملت و دولت، در سایه حمایت و هدایت‌های رهبر انقلاب و نیز حضور و پشتیبانی مردم عزیزمان حاصل شده است.

وی افزود: از رسانه‌ها و فعالان ارجمند عرصه اطلاع‌رسانی انتظار می‌رود با هوشیاری خود مروج رقابت اخلاقی، وحدت حول منافع ملی، تحمل یکدیگر و همکاری برای خدمت بیشتر به مردم باشند و توطئه‌های دشمنان برای دو قطبی‌سازی، اختلاف‌افکنی و خط تقابل را ناکام بگذارند.

تحویل اس ۳۰۰ خلاف برجام نیست

وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد که انتقال سامانه اس ۳۰۰ به ایران نقض برجام یا قطعنامه ۲۲۳۱ نیست. رئیس دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره‌ روند تحویل سامانه دفاعی موشکی اس ۳۰۰ از روسیه به ایران گفت‌: ما از گزارشات درباره‌ پیشرفت انتقال این سامانه دفاعی به ایران مطلع هستیم. مدتی است که ما به روشنی مخالفت خود را با هرگونه فروش اس ۳۰۰ به این کشور اعلام کرده‌ایم.

وزیر امور خارجه بارها این موضوع را با همتای روس خود نیز مطرح کرده است و ما از مدت‌ها پیش با فروش چنین ظرفیت‌های دفاعی پیشرفت‌های به ایران مخالف هستیم و این مساله را از نزدیک زیرنظر داریم.

وی ادامه داد: هر چند ما با فروش اس ۳۰۰ مخالفیم اما این کار خلاف برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) یا قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل نیست.

الیزابت ترودو در پاسخ به این سوال که اگر واشنگتن این سامانه را دفاعی می‌داند چرا با تحویل آن به ایران مخالف است، گفت: بله دفاعی اما یک تجهیزات نظامی بسیار پیشرفته است و ما نگرانی‌هایی درباره‌ آن داریم. بنابراین موضع ما در قبال سامانه اس ۳۰۰ و فروش آن تغییری نکرده است.

دستاوردهای برجام محرمانه شد/ بودجه دوباره به مجلس بازگشت/ایران

انصاری: دستاوردهای محرمانه برجام را نمی‌توان بیان کرد

معاون پارلمانی ریاست جمهوری با اشاره به برخی فراز و فرودهای اتفاق افتاده در مذاکرات هسته‌ای، گفت: «به فضل الهی در مدت کمتر از چهار ماه که از تصویب برجام می‎گذرد، دستاوردهای بزرگی برای ملت ایجاد شده که به محضر رهبرمعظم انقلاب و همچنین ملت ارائه شده است، اما برخی از آنها را به دلایل محرمانه بودن و امنیت ملی فعلاً نمی‎توان بیان کرد، زیرا دشمنان راه خنثی کردن آن را پی می‎گیرند.»

به گزارش ایسنا، حجت‎الاسلام مجید انصاری که در جلسه شورای اداری شهرستان‎های جیرفت و عنبرآباد  سخن می‌گفت، روحانی را یار دیرین رهبرمعظم انقلاب از دوران قبل از انقلاب در مبارزه با رژیم شاه و همچنین دفاع مقدس دانست و گفت: «در برخی از مسائل مربوط به برجام توافق‎هایی براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب صورت گرفته بود، اما به دلیل نظر خاصی که ایشان مجدداً در یکی از خط قرمزها مطرح کردند که به حسب ظاهر به‎گونه‎ای محال بود، زیرا توافق‎های قبلی بر زمانبندی دیگری انجام شده بود، ظریف تجدید نظر کرد.»

 انصاری اضافه کرد: «هنگامی که رهبرمعظم انقلاب در سخنرانی خود زبان دیگری را بیان فرمودند، ظریف سردار بزرگ عرصه دیپلماسی کشور به رئیس جمهوری گفته بود که دیگر با این شرایط نمی‎شود گفت‎وگوها را پیش برد، زیرا با این توافق‎ها مشکل ایجاد می‎شود، اما روحانی با صراحت گفت شما که مرد میدان هستید، مذاکرات را ادامه بدهید، اگر در این بین سخن رهبرمعظم انقلاب بر زمین ماند یا برجام به فرجام نرسید، باید فرمان ایشان را عمل کنید.»

بدهی زنجانی بیشتر از ثروت هزار میلیاردر جهان

میزان بدهی بابک زنجانی از حجم دارایی بیش از هزار و ۲۰۰ میلیاردر جهان بیشتر است. به گزارش فرارو، فهرستی از میلیاردرهای جهان هر ساله در نشریه فوربس منتشر می‌شود تا روشن کند چند نفر در کره زمین قادر شده‌اند عنوان میلیاردر را با خود همراه کنند.

بر اساس اطلاعات درج شده در سایت فوربس، هزار و ۶۹۴ نفر در سراسر جهان عنوان میلیاردر را از آن خود کرده‌اند اما نکته قابل توجه در این میان اینجاست که در میان میلیاردرهای جهان تنها ۴٧٧ نفر هستند که ثروتی بیش از سه میلیارد و ۴٠٠ میلیون دلار دارند.

 سایر افرادی که نام‌شان در این فهرست درج شده، دارایی کمتر از این رقم که با بدهی بابک زنجانی بابت فروش نفت برابری می‌کند را دارا هستند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: