تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۱۶:۱۰ کد مطلب 106512

پیش بینی شرایط سخت اقتصادی برای آلمان

کارشناسان اقتصادی معتقدند که آلمانی‌ها باید منتظر روزهای سخت اقتصادی باشند. به گزارش مشرق، به نقل از پایگاه خبری «شانگهای دیلی»، صادرات آلمان، تجارت این کشور را در ماه مارچ افزایش داد اما تولیدات صنعتی این کشور کاهش داشت که شاید نشان از این دارد که مشکلات بزرگترین اقتصاد اروپا در راه است. تحلیلگران می‌گویند […]

کارشناسان اقتصادی معتقدند که آلمانی‌ها باید منتظر روزهای سخت اقتصادی باشند.

به گزارش مشرق، به نقل از پایگاه خبری «شانگهای دیلی»، صادرات آلمان، تجارت این کشور را در ماه مارچ افزایش داد اما تولیدات صنعتی این کشور کاهش داشت که شاید نشان از این دارد که مشکلات بزرگترین اقتصاد اروپا در راه است.

تحلیلگران می‌گویند که اقتصاد آلمان به طور کلی در سه ماهه اول سال‌جاری میلادی رشد استواری داشته اما تولیدات صنعتی این کشور در این مدت کاهشی بیش از پیش‌بینی‌های قبلی داشته و ۱.۳ درصد کمتر شده است.

صادرات آلمان در ماه مارچ ۱.۹ درصد افزایش داشته و به رقم ۱۰۱.۳ میلیارد یورو رسیده و در همین مدت واردات این کشور اروپایی کاهش ۲.۳ درصد داشته و به عدد ۷۷.۶ میلیارد یورو رسیده است.

یک اقتصاددانان می‌گوید: «به لجاظ اقتصادی سه ماهه اول سال‌جاری میلادی آلمان روندی مثبت را تجربه کرد.» اما «رالف سالوین» از دیگر تحلیلگران اقتصادی اذعان دارد که در سه ماهه دوم سال، رشد اقتصادی کمتری انتظار می‌رود.

آلمان رشد اقتصادی سال جاری میلادی را ۱.۷ درصد و سال بعد را نیز ۱.۵ درصد پیش‌بینی می‌کند.   

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: