تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۱۶:۴۸ کد مطلب 106545

عربستان، مذاکره‌کنندگان دولت ایران را تحقیر و از آنان انگشت‌نگاری کرد

وزیر ارشاد با اشاره به سفر هیات ایرانی برای تمهیدات حج: علی جنتی گفت: از ابتدای ورود تیم مذاکره کننده ایرانی به عربستان آنان را با بی‌اعتنایی تحقیر کردند و حتی از آنها انگشت‌نگاری شد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، علی جنتی صبح امروز در دیدار با آیت‌الله موسوی اردبیلی با اشاره […]

وزیر ارشاد با اشاره به سفر هیات ایرانی برای تمهیدات حج:

علی جنتی گفت: از ابتدای ورود تیم مذاکره کننده ایرانی به عربستان آنان را با بی‌اعتنایی تحقیر کردند و حتی از آنها انگشت‌نگاری شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، علی جنتی صبح امروز در دیدار با آیت‌الله موسوی اردبیلی با اشاره به آخرین وضعیت حج و زیارت اظهار داشت: تلاش می‌کنیم بحث حج را با سعودی‌ها حل کنیم، به این منظور هیأتی اعزام کردیم تا به مذاکره با آنها بپردازند ولی آنها با کارشکنی حاضر به دادن روادید به تیم مذاکره کننده نمی‌شدند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای ورود تیم مذاکره کننده ایرانی آنان را با بی‌اعتنایی تحقیر کردند و حتی از آنها انگشت‌نگاری شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برخوردهای سعودی‌ها سرد و نامناسب بود، گفت: در این مذاکره در زمینه روادید، حمل و نقل هوایی و تامین امنیت حجاج مطالبی مطرح شد.

وی خاطرنشان کرد: عربستان سعودی در زمینه روادید حجاج ایرانی هیچ قولی نداده است که در مجموع نشان می‌دهد شرایط برای اعزام حجاج آماده نیست.

وی عنوان کرد: ما تلاش خود را می‌کنیم تا اگر شرایط مساعد فراهم نشد معلوم شود کارشکنی از سوی آنها بوده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: