تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۱۷:۲۷ کد مطلب 106572

«سلطان قابوس» در شهر آفتاب

کشور عمان در غرفه خود در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به عرضه کتابی پیرامون سلطان قابوس پادشاه این کشور می‌پردازد. به گزارش مشرق، ویدا صبا از مسئولین غرفه کشور عمان پیرامون حضور این کشور در نمایشگاه کتاب تهران عنوان داشت: هیات عمانی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد کشورمان برای نمایشگاه کتاب تهران با تجهیزات […]

کشور عمان در غرفه خود در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به عرضه کتابی پیرامون سلطان قابوس پادشاه این کشور می‌پردازد.

به گزارش مشرق، ویدا صبا از مسئولین غرفه کشور عمان پیرامون حضور این کشور در نمایشگاه کتاب تهران عنوان داشت: هیات عمانی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد کشورمان برای نمایشگاه کتاب تهران با تجهیزات فراوان حضور یافته‌‌اند.

وی با بیان اینکه کشور عمان سال گذشته مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران بود و توانست از این فرصت بهره لازم و کافی را ببرد عنوان داشت: امسال هم هیات عمانی از سوی وزارت فرهنگ عمان ماموریت یافت تا در نمیاشگاه کتاب تهران حضور یابد این حضور با عرصه برخی کتابها به عنوان هدیه و سایر کتاب برای فروش است.

وی به برخی عناوین اشاره کرد و گفت: برخی کتابهای غرفه عمان پیرامون زبان و ادبیات عرب، روابط عمان و کشورهای دیگر،‌آموزش زبان عربی و … است. 

صبا درباره برجسته ترین اثر غرفه کشورمان توضیح داد: تاریخ عمان برجسته‌ترین اثری است که در غرفه عمان عرضه می‌شود. این اثر طرفداران بسیاری در هر دو کشور دارد که درباره تاریخ کشور عمان است. کتاب دیگر سلطنت و سلطان نام دارد که پیرامون شخص سلطان قابوس است. این کتاب‌ها برای وزارت فرهنگ عمان دارای ارزش بسیاری است.

این مقام مسئول با بیان اینکه کتاب در کشور عمان جزو کالاهای گران محسوب می‌شود یا ارزان گفت: قیمت کتاب در عمان ارزان است اما به نحوی می‌توان گفت قیمت کتاب در ایران و عمان برابر است و بسیاری افراد با حضور در غرفه عمان به این موضوع اشاره می‌کنند. 

وی به حضور سال گذشته عمان با برگزاری نمایشگاه‌های متعدد اشاره کرد و گفت: سال گذشته کشور عمان با غرفه‌ای ۱۰۰ متری به اجرای برنامه‌های مختلف از جمله موسیقی و نمایشگاه لباس محلی پرداخت. هدف بر این بود که با این حضور قدرتمند در سال‌های آتی نیز در نمایشگاه کتاب تهران نیز شرکت کنیم امسال هم با یک غرفه ۳۰ متری در سالن ملل حضور داریم.

صبا در ادامه ضمن بیان اینکه نمایندگان نشر عمان در غرفه این کشور توضیحاتی به مخاطبان پیرامون نشر و تیراژ ارائه می‌دهند گفت: بیش از ۲۵۰ جلد کتاب در غرفه کشور عمان به مخاطبان عرضه می‌شود اما اوضاع کتاب در کشور عمان خوب است و ناشران استقبال ویژه‌ای از نمایشگاه‌های مختلف دارند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: