تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۱۸:۰۷ کد مطلب 106603

هراس صهیونیست‌ها از کودشیمیایی در غزه!

محاصره چندین ساله نوار غزه نه تنها از قدرت جنگ آوری حماس نکاسته است، بلکه موجب ارتقای فناوری موشکی حماس شده، تا جایی که رژیم صهیونیستی محموله کود شیمیایی را از ترس به کارگیری آن در صنعت موشک‌سازی توقیف کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، العالم نوشت: “نیر دفوری” خبرنگار نظامی رژیم صهیونیستی در این راستا […]

محاصره چندین ساله نوار غزه نه تنها از قدرت جنگ آوری حماس نکاسته است، بلکه موجب ارتقای فناوری موشکی حماس شده، تا جایی که رژیم صهیونیستی محموله کود شیمیایی را از ترس به کارگیری آن در صنعت موشک‌سازی توقیف کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، العالم نوشت: “نیر دفوری” خبرنگار نظامی رژیم صهیونیستی در این راستا گفت: محموله ۴ تنی کلرید آمونیم در گذرگاه نیتسانا در حال ورود به غزه کشف و ضبط شد.

به گفته وی، این مواد که ماده اصلی صدها موشک را تشکیل می دهد، در زیر کیسه های از نمک در حال قاچاق به نواره غزه بود. قاچاق این مواد به غزه به تحولاتی که حماس در صدد ایجاد آن است مربوط می شود.

وی افزود: واردات نمک به نوار غزه اخیرا به طرز مشکوکی افزایش یافته بود و این امر کنجکاوی شاباک را برانگیخت. گمرک اسرائیل با همکاری شاباک ۴ تن کلرید آمونیوم را در محموله ای که از گذرگاه نیتسانا در حال عبور به غزه بود، شناسایی کرد.

نیر دفوری گفت: این ماده بعنوان کود برای محصولات کشاورزی به کار می رود و در عین حال برای ساخت موشک نیز مورد استفاده قرار می گیرد، لذا برای ورود آن به غزه مستلزم مجوز است.

این ماده که همراه یک محموله از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین به واسطه تعدادی از تجار در حال عبور از گذرگاه نیتسانا به غزه بود توقیف شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: