تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۱۸:۱۵ کد مطلب 106615

۱۵ سال حبس برای داعشی آمریکایی + عکس

جوان ۲۴ ساله آمریکایی – اردنی روز سه شنبه، در دستگاه قضایی این آمریکا به جرم تلاش برای پیوستن به گروه تروریستی تکفیری داعش، به ۱۵ سال حبس محکوم شد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ابنا، جوان ۲۴ ساله آمریکایی – اردنی که در تلاش برای پیوستن به گروه تروریستی تکفیری داعش بود، […]

جوان ۲۴ ساله آمریکایی – اردنی روز سه شنبه، در دستگاه قضایی این آمریکا به جرم تلاش برای پیوستن به گروه تروریستی تکفیری داعش، به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ابنا، جوان ۲۴ ساله آمریکایی – اردنی که در تلاش برای پیوستن به گروه تروریستی تکفیری داعش بود، به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

«علاء ساده» اواسط سال گذشته میلادی به جرم مذکور و نیز تلاش برای تهیه ادوات نظامی برای داعش، دستگیر و اواخر سال گذشته نیز گناهکار شناخه شد. او روز سه شنبه در دادگاهی در “نیو جرسی” آمریکا، به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

منابع امنیتی آمریکا اظهار داشتند: علا، علاوه بر اینکه در تلاش بود خود را به سوریه و گروه تروریستی داعش برساند، در صدد بود برادر کوچک خود به نام «نادر» را نیز با خود همراه کند.

دادستان نیو جرسی نیز در این باره گفت: علاء ساده تلاش زیادی برای خارج کردند برادر خود از آمریکا و ملحق کردن او به داعش انجام داد ودر تحقیقات پلیس نیز، سعی در مخفی کردن مدارک و اسناد مربوطه داشت.

والدین این دو تبعه آمریکایی، سالها پیش، به اتهامی نامشخص از آمریکا اخراج شدند و پدر آنها، اکنون در “عمان” ساکن است و مادرشان در “اردن” زندگی می کند.

پلیس آمریکا اخیرا اعلام کرده است که بر روی ۸۰۰ فردی که مظنون به همکاری با داعش هستند، کار می کند و آنان را تحت نظر قرار دارد.

«علاء ساده» تروریست آمریکایی – اردنی

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: