تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۱۹:۱۰ کد مطلب 106670

مستطیع شدگان امسال تکلیفی برای حج ندارند

حضرت ایت الله جوادی آملی آتش زدن سفارت عربستان را کاری ناپسند توصیف کرد و اظهار داشت: انجام حج بدون عزت واجب شرعی نیست بنابراین کسانی که امسال مستطیع شده‌اند تکلیفی برای سفر حج ندارند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، آیت الله جوادی آملی پیش از ظهر امروز در دیدار وزیر فرهنگ […]

حضرت ایت الله جوادی آملی آتش زدن سفارت عربستان را کاری ناپسند توصیف کرد و اظهار داشت: انجام حج بدون عزت واجب شرعی نیست بنابراین کسانی که امسال مستطیع شده‌اند تکلیفی برای سفر حج ندارند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، آیت الله جوادی آملی پیش از ظهر امروز در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رابطه ما باید با کشورهای مختلف بر اساس امضاء و تعهد باشد گفت: زبان بین المللی اسلام زبان تعهد است.

وی با اشاره به آتش زدن سفارت عربستان این کار را تقبیح کرد و اظهار داشت: آن‌ها سفارتخانه ما را آتش نزده بودند و ما هم نباید به آن‌ها بی‌احترامی می‌کردیم و الان نباید انتظار داشته باشیم که برای ما فرش قرمز پهن کنند.

آیت الله جوادی آملی با بیان این که ما امروزه در میدان مین هستیم و در امنیت کامل زندگی می‌کنیم خاطر نشان کرد: پیامبر فرمودند که دنیا جای معجزه نیست بلکه جای زد و خورد و آزمایش است و نباید انتظار داشته باشیم که رایگان وارد بهشت شویم.

وی با بیان اینکه حرف اول مملکت را عقل باید بزند گفت: اگر چه مردم ما کتابخوان نیستند ولی اهل عقل و هوشند و اگر از کسی خلاف ببینند می‌رنجند و در صورتی که رو برگردانند برگشتن شان آسان نیست.

وی با بیان این که قسمت عمده بودجه کشورهای جهان را مصروف کشتار بی‌رحمانه انسان‌ها می‌شود و گفت: مشکلات مالی در دنیا نیست و خداوند به اندازه کافی در اختیار انسان قرار داده است و این جهل بشر است که کار را خراب کرده است و اگر ما هم عاقلانه رفتار کنیم به نتیجه خواهیم رسید.

حضرت‌آیت الله جوادی آملی اختلاف نظر را در کشور مثبت دانست و افزود: اختلاف همه جا بد نیست و می‌شود از اختلاف‌ها برای پیشرفت استفاده کرد زیرا این اختلاف مقدس است و خداوند انسان را برای تأمین عدل متفاوت خلق کرده است.

وی با بیان اینکه عمل بیش از حرف تأثیرگذار است گفت: بیان قرآن این است که قطب فرهنگی مردم عقل است و باید شناسنامه شما عقل باشد و تا اینطور نشود حرف مان ثبات نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه خداوند حج بدون عزت را واجب نکرده است گفت: کسانی که امسال مستطیع شده‌اند هیچ تکلیفی ندارند و نگران مسأله شرعی حج نباشند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: