تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۲۱:۰۰ کد مطلب 106713

جدیدترین خبرها از غوطه شرقی دمشق +عکس

نیروهای سوری و مقاومت در جریان چند عملیات در جبهه «غوطه شرقی» دمشق ضمن از پای درآوردن شمار زیادی از عناصر تروریستی جیش الاسلام و «جبهه النصره» موفق شدند خود را به غرب شهرک «زبدین» رسانده و ارتفاعات آن را به کنترل خود درآورند.  به گزارش مشرق، پس از آرامش نسبی چند روزه در غوطه […]

نیروهای سوری و مقاومت در جریان چند عملیات در جبهه «غوطه شرقی» دمشق ضمن از پای درآوردن شمار زیادی از عناصر تروریستی جیش الاسلام و «جبهه النصره» موفق شدند خود را به غرب شهرک «زبدین» رسانده و ارتفاعات آن را به کنترل خود درآورند.

 به گزارش مشرق، پس از آرامش نسبی چند روزه در غوطه شرقی دمشق، از نیمه شب گذشته گروه مشترکی از نیروهای سوری و مقاومت عملیات‌های جداگانه‌ای را در چند محور از جمله جنوب شهرک «حتیته جرش»، «نوله»، «حوش العدمل» و از سمت شهرک «الرکابیه» آغاز کردند.

نیروهای مقاومت موفق شدند با طرد عناصر تروریستی «جیش الاسلام و جبهه النصره» بخش‌هایی از شهرک‌های «زبدین»، مزارع الرکابیه و همچنین مزارع غربی شهرک‌های نوله و حوش العدمل را پاکسازی کنند و تعدادی از عناصر تروریستی جیش الاسلام را از پای درآورند.

همزمان با عملیات پاکسازی مستمر و آرام نیروهای مقاومت، جنگنده‌های روس بشدت مواضع تروریست‌ها را در زبدین، رکابیه و بخصوص «دیرالعصافیر» هدف قرار دادند.

جدیدترین خبرها از غوطه شرقی دمشق +عکس

در جریان عملیات نیروهای مقاومت در منطقه دیر العصافیر دستکم ۲۵ عنصر تروریستی وابسته به «جبهه النصره» کشته شدند.

بنا بر این گزارش، پیشروی‌ها در شهرک زبدین سرعت بیشتری دارد و نیروهای مقاومت موفق شدند خود را به غرب این شهرک برسانند و منطقه مسکونی و ارتفاعات آن را بازپس بگیرند.

ارتفاعات غرب شهرک زبدین دارای اشراف کامل بر مرکز شهرک از جمله مسجد جامع  است.

با پاکسازی مزارع رکابیه، نیروهای مقاومت عملیات پاکسازی مناطق غربی دیرلعصافیر را آغاز کرده و موفق شدند بخش‌هایی از مناطق غربی را آزاد کنند.

درگیری‌های شدیدی بین نیروهای سوری و مقاومت با تروریست‌ها در اطراف شهرک «بالاقدیمه» نیز در جریان است.

جدیدترین خبرها از غوطه شرقی دمشق +عکس

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: