تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۲۲:۱۷ کد مطلب 106727

روس: سامانه موشکی آمریکا، روسیه را هدف قرار داده نه ایران

رئیس کمیته دفاعی مجلس دومای دولتی روسیه می‌گوید سامانه موشکی تازه تاسیس آمریکا در رومانی، مسکو را هدف قرار داده و نه ایران را.  به گزارش مشرق، در ادامه واکنش‌های روس‌ها به استقرار سامانه موشکی آمریکا در رومانی، یک مقام روس تاکید کرده که هدف اصلی این سامانه ایران نیست. در ادامه تحرکات غربی‌ها در […]

رئیس کمیته دفاعی مجلس دومای دولتی روسیه می‌گوید سامانه موشکی تازه تاسیس آمریکا در رومانی، مسکو را هدف قرار داده و نه ایران را.

 به گزارش مشرق، در ادامه واکنش‌های روس‌ها به استقرار سامانه موشکی آمریکا در رومانی، یک مقام روس تاکید کرده که هدف اصلی این سامانه ایران نیست.

در ادامه تحرکات غربی‌ها در اروپای شرقی و دریای بالتیک، آمریکا اعلام کرده که سپر موشکی ۸۰۰ میلیون دلاری خود را در «رومانی» فعال می‌کند.

آمریکا مدعی است که این پروژه بخشی از چتر دفاعی «گرینلند» تا «آزور» برای مقابله با موشک‌های ایران می‌باشد.

کاخ ریاست‌جمهوری روسیه در واکنش به اعلام آمریکا برای انتقال سپر دفاع موشکی به رومانی تاکید کرده که این اقدام واشنگتن تهدیدی علیه امنیت مسکو است.

در ادامه واکنش‌های روس‌ها، رئیس کمیته دفاعی مجلس دومای دولتی روسیه گفت که «این، تهدیدی مستقیم برای ما است. آنها در حال حرکت کردن به سمت خط شلیک هستند. این سامانه نه فقط ۱۰۰ درصد، بلکه ۲۰۰ و ۳۰۰ درصد ما را هدف قرار داده است».

«ولادیمیر کومویدوف» افزود: «موضوع درباره ایران نیست بلکه موضوع روسیه و توانمندیهای هسته‌ای آن است».

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: