تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۰۰:۰۲ کد مطلب 106748

روسف از برزیلی ها خواست علیه کودتا بسیج شوند

«دیلما روسف»رئیس جمهوری برزیل در واکنش به تصمیم سنای این کشور برای تعلیق و محاکمه وی از شهروندان برزیلی خواست علیه آنچه که «کودتا» برای کنار گذاشتن وی از قدرت توصیف کرد، بسیج شوند.  به گزارش مشرق، روسف طی سخنانی درکاخ ریاست جمهوری در نخستین واکنش به تصمیم تعلیق شش ماهه اش گفت: من از […]

«دیلما روسف»رئیس جمهوری برزیل در واکنش به تصمیم سنای این کشور برای تعلیق و محاکمه وی از شهروندان برزیلی خواست علیه آنچه که «کودتا» برای کنار گذاشتن وی از قدرت توصیف کرد، بسیج شوند.

 به گزارش مشرق، روسف طی سخنانی درکاخ ریاست جمهوری در نخستین واکنش به تصمیم تعلیق شش ماهه اش گفت: من از همه برزیلی ها صرف نظر از هر حزبی که حمایت می کنند، می خواهم همچنان به همبستگی، وحدت و زندگی مسالمت آمیز ادامه دهند.

وی در اظهاراتی که ظاهرا آخرین سخنرانی وی بود، گفت: آنچه در خطر است احترام به صندوق های رای، اراده مطلق برزیلی ها وقانون اساسی است.

نمایندگان مجلس سنای برزیل امروز( پنجشنبه ) پس از دو روز بحث و گفت و گو با ۵۵ رای مثبت در برابر ۲۲ رای منفی به تعلیق و محاکمه روسف از سمت ریاست جمهوری این کشور رای دادند.

موافقت سناتورهای برزیل به تعلیق روسف و محاکمه وی به خاطر نقض قوانین بودجه، به حکومت ۱۳ساله حزب چپ گرای کارگر در بزرگترین کشور آمریکای لاتین پایان داد.

احتمالا «میشل تمر» معاون روسف در مدت ۱۸۰ روزه باقی مانده تا محاکمه روسف قدرت را در برزیل در دست خواهد گرفت.

مخالفان دولت دیلما روسف، وی را به فساد مالی ازجمله پنهان کاری در مورد کسری بودجه در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۴متهم می کنند.

روسف همچنین در موارد دیگری از رسوایی مالی دخالت داشته که از جمله این اتهامات، تامین هزینه های کارزار انتخاباتی وی از سوی شرکت نفتی «پترو براس» در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ میلادی است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: