تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ - ۲۰:۵۰ کد مطلب 106774

آیت الله جنتی: آیت الله بهجت به تبعیت از ولایت تاکید بسیاری داشت

آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان درهفتمین سالگرد مراسم ارتحال آیت الله بهجت فومنی گفت : این عالم ربانی، نسبت به مسایل سیاسی نیزهمانند حوزه های ایمانی و تقوا احاطه داشت و به مساله ولایت و تبعیت از رهبری ، تاکید بسیاری می کرد.

به گزارش میدان۷۲، آیت الله جنتی عصر پنجشنبه دراین مراسم که در مسجد بالامحله شهرستان فومن برگزار شد، اظهار کرد: آیت الله بهجت فومنی (ره) که سلام خدا بر او و مردم شهرش باد ، نسبت به مسائل سیاسی نیز احاطه داشت و در این زمینه فرموده که دشمنان خارجی به هیچ حدی از نوکری قایل نیستند.
وی ادامه داد: مساله ولایت از مسایل اساسی اسلام است که مقام معظم رهبری تاکید دارند دشمن به هیچ چیزی قانع نیست و آیت الله بهجت، به موضوع تبعیت از ولایت و رهبری تاکید داشت.
دبیر شورای نگهبان، تولد عالم ربانی آیت الله بهجت (ره) در فومن را مایه افتخار مردم این سامان دانست و گفت: هم اکنون وظیفه داریم هرچه می توانیم به بیانات مقام معظم رهبری گوش کنیم و بدانیم که ایشان، این نظام اسلامی را با همراهی شما مردم حفظ کرده، دشمن را ذلیل کرده ، انقلاب را حفظ نموده و رهروان زیادی در جهان دارد.
وی تصریح کرد : رهبر انقلاب آنجایی که درباره جاهلیت گذشته و جاهلیت امروز صحبت می کنند ، باید بدانیم که جاهلیت امروز آمریکا و تفکر غربی است که می خواهند مردم را از خط اسلامی جدا کنند.
آیت الله جنتی روشن گری و تبین بیانات رهبر انقلاب را وظیفه همگان از جمله ائمه جمعه و جماعات، معلمان و … دانست.
وی با اشاره به تاکید رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی گفت: با توجه به اینکه منابع خدادادی قوی داریم، نیازی به دیگران نیست، باید جلوی قاچاق را بگیریم، در این حوزه بی در و پیکر هستیم و باید در مبارزه با قاچاق ، قوی تر باشیم.
وی همچنین با تبریک اعیاد شعبانیه، روز پاسدار و جانباز گفت : سپاه قوت قلب است و خار چشم آمریکا و ضد انقلاب و پاسدار اسلام و انقلاب است.
دبیر شورای نگهبان با اشاره به کتاب های آیت الله بهجت اضافه کرد: توصیه می کنم کتاب های این عالم ربانی را در کنار چهار کتاب اصلی قرآن کریم، نهج البلاغه، مفاتیح الجنان و صحیفه سجادیه داشته باشید و مطالعه کنید.
وی آیت الله بهجت را تجسم واقعی ایمان، تقوی، نماز، روزه، زهد و دیگر صفات و اخلاق اسلامی ذکر کرد و یاد آور شد : این صفاتی است که دین و ارکان دین را حفظ می کند و این عالم ربانی، اخلاص در عمل داشت، هنگام نماز با حضور قلب گریه می کرد ، شبانه روز با ذکر زبانی و قلبی به یاد خدا و با قرآن آشنا بود.
آیت الله حاج شیخ محمد تقی بهجت فومنی در شهر فومن استان گیلان متولد شد، تحصیلات ابتدایی را در مکتب خانه فومن به پایان برد و پس از آن درهمان شهر به تحصیلات علوم دینی پرداخت.
سپس به عراق مشرف و ابتدا در کربلا و بعدها در نجف مشغول به تحصیل علوم دینی شد و از محضر آیات عظام آقا سید ابوالحسن اصفهانی، آقا ضیاء عراقی، میرزای نائینی، حاج شیخ محمدحسین غروی اصفهانی، سید علی آقا قاضی و سید حسن باد کوبه ای بهره برد.
ایشان پس از مراجعت به ایران، در قم در محضر آیات عظام کوه کمره ای و بروجردی حاضر شد. با تلمذ از محضر این عالمان فرزانه ، تالیفات بسیاری از خود به جای گذاشت.
آیت الله بهجت این عالم ربانی و عارف واصل، در بیست و هفتم اردبیهشت ماه ۱۳۸۸ به لقاءالله پیوست.
شهرستان فومن در۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

منبع : ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: