تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۰۱:۰۴ کد مطلب 106776

دستور ویژه روحانی برای حفاظت از جنگل‌های بلوط‌

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: رئیس جمهور برای حفاظت از جنگل‌های بلوط دستور ویژه داده‌اند و خیلی پیگیر موضوع هستند.  به گزارش مشرق، معصومه ابتکار عصر امروز در حاشیه در کارگروه بررسی پیشرفت برنامه عمل محیط‌زیست لرستان  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حفاظت از جنگل‌های بلوط بحث بسیار مهمی است و دولت توجه ویژه‌ای به […]

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: رئیس جمهور برای حفاظت از جنگل‌های بلوط دستور ویژه داده‌اند و خیلی پیگیر موضوع هستند.

 به گزارش مشرق، معصومه ابتکار عصر امروز در حاشیه در کارگروه بررسی پیشرفت برنامه عمل محیط‌زیست لرستان  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حفاظت از جنگل‌های بلوط بحث بسیار مهمی است و دولت توجه ویژه‌ای به آن دارد.

وی با اشاره به اینکه در بحث حفاظت از جنگل‌های بلوط دو گزارش ارائه‌شده است افزود: در ارتباط با اهمیت درختان بلوط و خطرات تهدیدکننده آن‌ یک گزارش به شورای عالی محیط‌زیست و یک گزارش در جلسه هیئت دولت ارائه شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست عنوان کرد: برای حفاظت از جنگل‌های بلوط رئیس‌جمهور نیز دستور ویژه داده‌اند و خیلی پیگیر موضوع هستند.

وی در رابطه با اطفاء حریق جنگل‌ها نیز بیان کرد: یکی از کارهایی که دنبال کردیم آمادگی و برنامه جامع اطفاء حریق در مناطق جنگی کشور بوده است و سال گذشته در این زمینه برنامه‌ریزی خوبی انجام شد.

ابتکار در ارتباط با  گردشگری در مناطق حفاظت‌شده نیز گفت: براساس ضوابط دقیق، سختگیرانه و در محدوده‌های مشخص‌شده اجازه گردشگری در مناطق حفاظت‌شده را می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: حفاظت به مفهوم مطلق آن در هیچ جای جهان وجود ندارد و  باید گونه‌های مختلف محیط‌زیست را برای نسل‌های آینده حفظ کرد اما در حفاظت از محیط‌زیست جوامع محلی و گردشگران نیز باید دخالت داده شوند.

رئیس سازمان محیط‌زیست کشور با اشاره به اینکه مناطق حفاظت‌شده لرستان از میانگین جهانی عقب است اظهار داشت: میزان مناطق حفاظت‌شده در این استان ۱۱ درصد از هدف جهانی مشخص‌شده کمتر است.

وی در رابطه با حفاظت و احیاء تالاب‌های افزود:  چندین تالاب در استان لرستان وجود دارد که در صورت احیاء می‌تواند ظرفیت خوبی برای گردشگری طبیعی باشد.

ابتکار به احیاء تالاب گندمان در استان چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: این تالاب سال ۸۸ به‌ طور کامل از بین رفت اما مردم و تشکل‌ها آن را احیاء کردند و امروز این تالاب به یکی از زیباترین تالاب‌های منطقه  تبدیل شده و گردشگران بسیاری را جذب کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: