تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۰۲:۱۷ کد مطلب 106800

روسف تعلیق خود را دروغ قانونی خواند

«دیلما روسف» رییس جمهوری تعلیق شده برزیل روز پنجشنبه از بی‌گناهی خود دفاع کرده و رای گیری امروز مجلس سنا که وی را به طور موقت از قدرت برکنار می‌ کند را یک ‘دروغ قانونی’ قلمداد کرد .  به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، روسف دولت موقت «میشل تمر» معاون خود را به […]

«دیلما روسف» رییس جمهوری تعلیق شده برزیل روز پنجشنبه از بی‌گناهی خود دفاع کرده و رای گیری امروز مجلس سنا که وی را به طور موقت از قدرت برکنار می‌ کند را یک ‘دروغ قانونی’ قلمداد کرد .

 به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، روسف دولت موقت «میشل تمر» معاون خود را به خاطر اینکه با آرای مردم انتخاب نشده ، فاقد مشروعیت دانسته است.

روسف چند ساعت پس از تصمیم مجلس سنا در تعلیق وی و درحالی‌ که از سوی وزیران خود همراهی می‌ شد، یاد آورشد که وی از سوی ۵۴ میلیون نفر از شهروندان انتخاب شده و برای دفاع از صداقت و شرافت خود ابراز تاسف کرده بابت کاری که انجام نداده مورد تنبیه قرار گرفته است.

در این مورد، وی اعضای اپوزیسیون را متهم کرد که از ابتدا به دنبال برکناری او از قدرت بودند.

روسف هشدار داد که اراده مستقل برزیلی ها و دموکراسی کشور در خطر قرار گرفته است و میشل تمر جانشین موقت او که به مدت ۱۸۰ روز مسئولیت ریاست جمهوری را برعهده خواهد داشت، فاقد مشروعیت برای حکومت کشور است زیرا از سوی شهروندان انتخاب نشده است.

او همچنین وعده داد که با تمامی ابزارهای قانونی که در اختیار دارد علیه برکناری خود مبارزه خواهد کرد و اطمینان داد همانطور که در گذشته موفق شد چالش های دیگری که زندگی‌ در جلوی پای وی گذاشت را پشت سر بگذارد ، این بار نیز پیروز خواهد شد و هرگز از مبارزه صرف نظر نخواهد کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: