تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۰۳:۵۷ کد مطلب 106823

۵۰ ماده به لایحه برنامه ششم افزوه شد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ۵۰ ماده به لایحه برنامه ششم توسعه از سوی کمیسیون تلفیق افزوده شده است. به گزارش مشرق، ایرج ندیمی با اشاره به وضعیت بررسی لایحه برنامه ششم توسعه و اینکه گفته می‌شود مجلس دهم به این لایحه رسیدگی کند، اظهار داشت: در حال حاضر، گزارش کمیسیون تلفیق به هیأت رئیسه […]

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ۵۰ ماده به لایحه برنامه ششم توسعه از سوی کمیسیون تلفیق افزوده شده است.

به گزارش مشرق، ایرج ندیمی با اشاره به وضعیت بررسی لایحه برنامه ششم توسعه و اینکه گفته می‌شود مجلس دهم به این لایحه رسیدگی کند، اظهار داشت: در حال حاضر، گزارش کمیسیون تلفیق به هیأت رئیسه مجلس داده شد و چند حالت وجود دارد تا بتوان تکلیف برنامه را مشخص کرد، اول اینکه دولت به دنبال استرداد لایحه باشد و یا نمایندگان به کلیات این لایحه رأی ندهند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید کرد: همچنین هیأت رئیسه مجلس نیز می‌تواند بررسی لایحه را در دستور کار قرار ندهد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه حدود ۵۰ ماده به لایحه برنامه ششم از سوی مجلس افزوده شده است، خاطرنشان کرد: بخشی از این مواد تنفیذی و بخشی دیگر در احکام وجود دارد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ۳ رویکرد برای مواجهه با لایحه برنامه ششم وجود دارد، تأکید کرد: اگر نمایندگان این مجلس بخواهند، می‌توان همت کرد که تا پایان عمر مجلس کنونی، به صورت دو شیفت آن را بررسی و در نهایت به دولت ابلاغ کرد. همچنین دولت می‌تواند با بررسی‌ها مخالفت کرده و خواستار بازپس‌گیری باشد.

ندیمی با تأکید بر اینکه هیأت رئیسه کمیسیون تلفیق با تأنی در رابطه با بررسی لایحه وقت‌کشی کرد، یادآور شد: رسیدگی به این لایحه در زمان باقی‌مانده تا ۴ خرداد امکان‌پذیر است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: