تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۰۴:۴۷ کد مطلب 106830

تاریخچه همه تقابل های پرسپولس و راه آهن در لیگ برتر

پرسپولیس می‌خواهد به رویای هوادارانش جامه عمل بپوشاند؛ تیمی‌که فشار ایستادن روی پله آخر جدول را تحمل کرده اگر امروزدر تقابل با راه‌آهن با یک پیروزی پرگل به کارش خاتمه دهد، شانس زیادی برای قهرمانی خواهد داشت. گروه ورزشی مشرق – راه‌آهن و پرسپولیس‌ در طول ادوار لیگ‌برتر ۲۱ مرتبه مقابل یکدیگر صف‌آرایی کرده‌اند که […]

پرسپولیس می‌خواهد به رویای هوادارانش جامه عمل بپوشاند؛ تیمی‌که فشار ایستادن روی پله آخر جدول را تحمل کرده اگر امروزدر تقابل با راه‌آهن با یک پیروزی پرگل به کارش خاتمه دهد، شانس زیادی برای قهرمانی خواهد داشت.

تاریخچه همه تقابل های پرسپولس و راه آهن در لیگ برترگروه ورزشی مشرق – راه‌آهن و پرسپولیس‌ در طول ادوار لیگ‌برتر ۲۱ مرتبه مقابل یکدیگر صف‌آرایی کرده‌اند که نتیجه کسب ۴ پیروزی برای لکوموتیورانان و ثبت ۱۱ شادی به کام قرمزپوشان بود.

شاگردان برانکو اگر امروز لکوموتیو را از ریل خارج کنند در یک‌قدمی‌قهرمانی قرار خواهند گرفت.

راه‌آهن اولین برد را به نام خود سند زد
دو دیدار نخست راه‌آهن و پرسپولیس‌ در لیگ‌برتر برنده نداشت. راه‌آهن در لیگ پنجم پای به جمع برترین‌های فوتبال ایران گذاشت. بازی هفته چهاردهم دو تیم– جمعه ۲۵ آذرماه ۱۳۸۴- صفر– صفر مساوی شد. در بازی هفته ۲۹ هم هادی اصغری(۳۲) برای راه‌آهن گل زد و علی انصاریان(پنالتی-۶۷) برای پرسپولیس‌.

در لیگ ششم پیروزی اول به نام راه‌آهن سند خورد. جمعه ۸ دی ماه سال ۱۳۸۵ داوود حقی(۸) و هادی اصغری(۸۱) گل‌های راه‌آهن را زدند تا تک گل احسان خرسندی(۴۴) برای فرار پرسپولیس‌ از شکست در ایستگاه ۱۴ لیگ ششم بی‌اثر باشد.

تارتار گل زد، پرسپولیس‌ برد
اولین برد پرسپولیس‌ در نیم فصل دوم لیگ ششم رقم خورد. جمعه ۲۸ اردیبهشت سال ۸۶ نیکبخت و پژمان نوری برای قرمزها گل زدند، در مقابل تک گل راه‌آهن را مربی ابتدای فصل این تیم مهدی تارتار(۲۱) به ثمر رساند تا سهمی‌ پررنگ در ثبت ۵۱ گل تمام دیدارهای این دو تیم داشته باشد.

 از اولین پیروزی پرسپولیس برابر راه‌آهن و گلزنی تارتار برابر قرمزها دقیقا ۸ سال و ۱۱ ماه و۲۶ روز می‌گذرد. البته در دیدار روز جمعه پرسپولیس و راه‌آهن کسی که جای تارتار روی نیمکت لکوموتیو رانان نشسته توپالیدیس یونانی است که تلاش می‌کند با گرفتن سه امتیاز بازی از سقوط راه‌آهن جلوگیری کند.

 دایی مرد اول بازی عجیب
راه‌آهن در لیگ یازدهم با علی دایی یک سد محکم برابر پرسپولیس‌ بود و با بهره گرفتن از تفکرات او یک مرتبه پرسپولیس‌ را یک- یک متوقف کرد اما در بازی دوم نتیجه بازی ۷ گله را به سود خود رقم زد.

تصور اینکه راه‌آهن دایی ۴ بر ۳ پرسپولیس‌ را شکست دهد هم دشوار بود اما یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۱ این اتفاق افتاد. در بازی هفته شانزدهم لیگ ۱۱ اول پرسپولیس‌ با محمد نوری(۳۹) به گل رسید اما این بهادر عبدی بود که(۷۴) نتیجه را برابر کرد. در دیدار هفته ۳۳ دو تیم جشنواره گل به راه افتاد. بهادر که در بازی قبل گل زده بود این بار برابر تیم سابقش هت‌تریک کرد. حسین کاظمی‌هم برای راه‌آهن از روی نقطه پنالتی گل زد. در آن سوی میدان ایمون زاید ایرلندی هم برای پرسپولیس‌ هت‌تریک کرد.

به این شکل بود که دیدار یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۱ دو تیم به تاریخ پیوست.

سرنوشت گلزنان ۲بازی آخر
فصل پیش، آخرین دیدار راه‌آهن و پرسپولیس‌ در ایستگاه ۲۴ لیگ چهاردهم برگزار شد. جمعه ۱۴ فروردین سال ۹۴ دو تیم به تساوی ۲-۲ رضایت دادند. در شرایطی که گل اول بازی را رضاییان برای راه‌آهن به ثمر رساند.

 رامین امروز یکی از مردان حاضر در ترکیب اصلی پرسپولیس‌ مقابل لکوموتیورانان خواهد بود. امین منوچهری استقلالی هم در دقیقه ۷۸ گل دوم راه‌آهن را وارد دروازه قرمزها کرد.

در آن سوی میدان مهدی طارمی(۷۷) گل اول پرسپولیس‌ را زد. گل دوم هم با ضربه پنالتی دقیقه ۹۰ محمد نوری به تور دروازه راه‌آهن رسید. نوری فعلا با المسیمیر در قعر جدول لیگ ستارگان قطر به سر می‌برد.

جالب اینکه طارمی‌در فصل جاری و دیدار هفته ۱۵ دو تیم ۲ گل دیگر به ایگورننزیچ و راه‌آهن زد تا نشان دهد چارچوب دروازه لکوموتیورانان را خوب می‌شناسد.

آیا در تقابل امروز پرسپولیس با حمایت ۱۰۰هزار تماشاگر خود در ورزشگاه آزادی برای دوازدهمین‌بار راه‌آهن را شکست خواهد داد؟ یا شگفتی هفته آخر لیگ شکست پرسپولیس برای پنجمین‌بار در برخورد با لکوموتیورانان خواهد بود؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: