تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۰۵:۲۴ کد مطلب 106835

اولین گروه از مهاجران وارد خاک اسلوونی شدند

به گزارش مشرق و به نقل از رویترز، دولت اسلوونی با قانون سهمیه بندی اتحادیه اروپا برای پذیرش مهاجران موافق کرد. اسلوونی در مرحله اول تنها ۲۸ مهاجر سوری را پذیرش کرده است. «وسنا میتریک» سخنگوی وزارت کشور اسلوونی  می گوید مهاجران به طور موقت در مرکز پناهجویان خارجی این کشور در شهر جوبلیانا نگهداری […]

به گزارش مشرق و به نقل از رویترز، دولت اسلوونی با قانون سهمیه بندی اتحادیه اروپا برای پذیرش مهاجران موافق کرد. اسلوونی در مرحله اول تنها ۲۸ مهاجر سوری را پذیرش کرده است.

«وسنا میتریک» سخنگوی وزارت کشور اسلوونی  می گوید مهاجران به طور موقت در مرکز پناهجویان خارجی این کشور در شهر جوبلیانا نگهداری خواهند شد.

دولت اسلوونی می گوید در حالی قانون سهمیه بندی اتحادیه اروپا در پذیرش مهاجران را پذیرفته است که هنوز برنامه ای برای اسکان مهاجران به طور دائم ندارد.

اتحادیه اروپا سال گذشته اعلام کرد ۱۶۰ هزار مهاجر از کشورهای عراق و سوریه از یونان و ایتالیا وارد خاک اروپا شده اند. اسلوونی با جمعیتی معادل ۲ میلیون نفر در جنوب اروپا متعهد شده است تا پایان سال ۲۰۱۷ حدود ۵۸۷ مهاجر را پذیرش کند.

گفتنی است از ماه اکتبر تا کنون حدود ۵۰۰ هزار مهاجر سوری و عراقی از مرزهای اسلوونی وارد خاک کشورهای اروپای مرکزی به خصوص آلمان شده اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: