تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۰۸:۱۳ کد مطلب 106858

سازمان ملل: یمن با فاجعه انسانی روبه رو است

سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل با اشاره به این که بیش از ۵۰ درصد از مردم یمن به کمک های غذایی فوری نیازمندند هشدار داد در صورت کوتاهی در تامین بودجه اضطراری برای کمک به مردم این کشور میلیون ها یمنی با یک فاجعه انسانی روبرو خواهند شد. به گزارش مشرق، سازمان خواربار وکشاورزی […]

سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل با اشاره به این که بیش از ۵۰ درصد از مردم یمن به کمک های غذایی فوری نیازمندند هشدار داد در صورت کوتاهی در تامین بودجه اضطراری برای کمک به مردم این کشور میلیون ها یمنی با یک فاجعه انسانی روبرو خواهند شد.

به گزارش مشرق، سازمان خواربار وکشاورزی سازمان ملل متحد’فائو’ روز پنجشنبه درگزارشی اعلام کرد که هم اکنون ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر معادل نیمی از جمعیت این کشور به کمک های فوری غذایی نیاز مندند.

بر اساس این گزارش، درحالی که بیش از نیمی از مردم این کشور به این گونه کمک ها نیاز فوری دارند، حجم کمک هایی که نهاد های انساندوستانه و بودجه موجود قادر به تامین آن هستند، بمراتب کمتر از نیاز های موجود غذایی دراین کشور است.

فائو بر تامین هر چه سریع تر بودجه لازم برای کمک های انسان دوستانه به کشاورزان در فصل کشت و کار در ماه های آوریل و مه، صیادان و ماهیگیران و واکسینه کردن دام ها برای جلوگیری از فجایع غیر قابل جبران انسانی در یمن را ضروری دانست.

نهاد مذکور اشاره کرده است که همزمان با تنگنا ها و نارسایی های غذایی وکشاورزی دراین کشور آفت ملخ نیز سرمایه ها و امکانات بیش از ۱۰۰هزار نفر از کشاورزان یمنی در ۵ ایالت این کشور را با مخاطرات شدیدی روبه رو کرده وسیلاب های ماه آوریل نزدیک به ۴۹ هزار نفر از مردم این ایالت ها را به کمک های اضطراری نیاز مند کرده است.

بر اساس این گزارش در بخش های غیر قابل دسترسی نهاد های کمک رسانی، هرگونه کمک برای ایجاد در آمد و تولید مواد غذایی، نقشی حیاتی در زندگی صد ها هزار نفر از ساکنان این مناطق بازی خواهد کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: