تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۰۹:۰۴ کد مطلب 106862

استقلال در انتظار معجزه

استقلال و صبا برای بیست و چهارمین بار در ادوار لیگ برتر برابر یکدیگر قرار می گیرند. در یک سوی میدان تیم پرویز مظلومی برای آسیایی شدن و احتمالا قهرمانی می جنگد و در سوی دیگر تیم علی دایی برای از دست ندادن اعتبار. گروه ورزشی مشرق – استقلال پرویز مظلومی به تراکتورسازی باخت تا […]

استقلال و صبا برای بیست و چهارمین بار در ادوار لیگ برتر برابر یکدیگر قرار می گیرند. در یک سوی میدان تیم پرویز مظلومی برای آسیایی شدن و احتمالا قهرمانی می جنگد و در سوی دیگر تیم علی دایی برای از دست ندادن اعتبار.

گروه ورزشی مشرق – استقلال پرویز مظلومی به تراکتورسازی باخت تا در ایستگاه پایانی لیگ امید چندان زیادی به قهرمانی نداشته باشد. آبی‌ها در قم مهمان صبای علی دایی هستند. شاید هم یک معجزه- عصر جمعه- استقلالی‌ها را تبدیل به خوشحال‌ترین هواداران فوتبال ایران کند.

آبی‌ها پیش از این ۱۱مرتبه صبا را شکست داده‌اند و دو بار مغلوب شده‌اند. جمعه استقلال به پیروزی دوازدهم خود برابر رقیب می‌رسد یا صبا آبی‌ها را سه‌تایی می‌کند؟

دو پیروزی صبا

استقلال فقط دو بار در طول ادوار لیگ به صبا باخته و البته که این دو شکست در بازی‌های خارج خانه  لیگ‌های هشتم و نهم به ثبت رسیده است.

صبا اولین بار در دیدار شماره دهم دو تیم موفق شد با گل‌های شیث رضایی، کلاه‌کج و فضلی استقلال را(۲۶ مهرماه سال ۸۷) شکست دهد.

این تیم حدود یک سال بعد در قم دوباره از استقلال(۲ بر یک) مغلوب ساخت و این پیروزی آخر قمی‌ها(۱۵ فروردین ۱۳۸۹) بر استقلال بود.

۷نحس، ۱۳خوش‌یمن!

دیدارهای استقلال و صبا معمولا جذاب از آب درآمده است. با این حال در لیگ هفتم هر دو تقابل تیم‌های مذکور بدون برنده خاتمه پیدا کرد. در واقع این تنها فصلی بود که صبا و استقلال فقط به کسب ۲ امتیاز از کل ۶ امتیاز تقابل با یکدیگر رضایت دادند.

در هفته هفتم لیگ هفتم صبا با گل دقیقه ۴۹ فریدون فضلی از استقلال پیش افتاد اما پژمان منتظری(۵۹) آب رفته را به جوی بازگرداند. در بازی برگشت هم تساوی بدون گل دو تیم حوصله تماشاگران حاضر در استادیوم را سر برد تا بدترین نمایش تقابل‌های صبا و استقلال در سال ۱۳۸۶ رخ دهد.

استقلالی‌ها فقط در لیگ سیزدهم موفق شدند هر دو بازی فصل را از صبا ببرند و این در نوع خود جالب بود. آبی‌ها بازی رفت لیگ یادشده را(هفته چهارم) با تک گل محمد قاضی(۳۲) از صبا بردند.

در بازی برگشت هم(هفته ۱۹) قاضی(۴۰) و منتظری(۶۵) گل زدند تا تک ضربه غلامرضا عنایتی برای صبا مانع از شکست قمی‌ها در خانه نشود.

آرش برهانی طی لیگ‌های نهم تا دوازدهم ۸گل به صبا زد. آقای گل اسبق لیگ ۲ گل به ارشاد یوسفی در لیگ نهم زد. بعد نوبت به مهدی واعظی رسید تا درون دروازه صبا ۳ مرتبه برابر برهانی آبی‌ها – در لیگ دهم- تسلیم شود. آرش ۳ گل هم در لیگ‌های یازدهم و دوازدهم به حامد لک زد تا تعداد گل‌های لیگ برتری‌اش مقابل صبا به عدد ۸ برسد.

قابل توجه اینکه برهانی در لیگ‌های سیزدهم و چهاردهم نیز حامد لک را از شم گلزنی خود بی‌بهره نگذاشت تا ۲ گل به این گلر درون دروازه تراکتورسازی بزند.

 البته این بار نه حامد لک پس از مدت‌ها نیمکت نشینی شانس چندانی برای رویارویی با استقلال دارد و نه آرش برهانی مثل گذشته این بخت را دارد که با جلب نظر مظلومی برای آبی ها به طور مستمر بازی کند.

جدول ۲۳ تقابل استقلال و صبا در ادوار لیگ برتر

تیم

تعداد بازی

برد

برد‌ خانگی

باخت

باخت خانگی

تساوی

گل زده

گل خورده

تفاضل

امتیاز

امیاز خانگی

امتیاز خارج‌خانه

استقلال

۲۳

۱۱

۹

۲

۱۰

۳۵

۲۱

۱۴+

۴۳

۲۸

۱۵

صبا

۲۳

۲

۲

۱۱

۲

۱۰

۲۱

۳۵

۱۴-

۱۶

۱۲

۴

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: