تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۱۲:۴۷ کد مطلب 106874

رقبای چینی دنا و تندر اتومات را بشناسید

شورای رقابت در حالی با آزاد سازی قیمت دنا و تندر اتوماتیک موافقت کرده که رقیب های جدی این خودرو ها در سطح بازار چینی هستند. به گزارش مشرق، شورای رقابت در دویست و چهل و نهمین جلسه خود تصمیم گرفت دو خودرو دنا و تندر نود اتوماتیک را از کالاهای انحصاری خارج و تعیین […]

شورای رقابت در حالی با آزاد سازی قیمت دنا و تندر اتوماتیک موافقت کرده که رقیب های جدی این خودرو ها در سطح بازار چینی هستند.

به گزارش مشرق، شورای رقابت در دویست و چهل و نهمین جلسه خود تصمیم گرفت دو خودرو دنا و تندر نود اتوماتیک را از کالاهای انحصاری خارج و تعیین قیمت‌ آنها را به حاشیه بازار واگذار کند. هر چند برخی این تصمیم شورا را مقدمه آزاد سازی قیمت‌ها می‌دانند اما شورا همچنان اصرار دارد که بازار خودرو انحصاری بوده و باید دستور العمل قیمت گذاری‌ها را خود تعیین کند.
 
به اعتقاد فعالان بازار این تصمیم شورا می تواند تا حدودی تغییراتی را در بازار ایجاد کند اما همه چیز به رفتار خودروسازان بستگی دارد چراکه در سال ۹۲ خودروسازان عرضه خودرو را در بازار محدود کردند و همین امر باعث افزایش قیمت‌ها شد.
 
نوری یکی از فروشندگان خودرو به تسنیم می‌گوید: در حال حاضر تعدادی از خودروهای چینی در بازار وجود دارند که در قیمت تفاوت چندانی با دنا و تندر اتوماتیک ندارند و با آزادسازی قیمت‌ها به نظر می رسد تغییر چندانی در قیمت این دو محصول ایجاد نشود، اما همین که در بازار بگویند تندر کم تولید می‌شود باعث افزایش قیمت آن در سطح بازار خواهد شد که مطلوب خریداران نیست.
 
وی مدعی شد: امروز برخی ترجیح می‌دهند به جای خرید محصولات صفر داخلی، خودروهای چینی که امکانات بیشتری دارند را به صورت شرایطی خریداری کنند.
 
هم اکنون دنا در سطح بازار با قیمت ۴۳ میلیون تومان عرضه اما کارخانه آن را ۴۲ میلیون و ۵۴۲ هزار تومان به فروش می رساند. تندر ۹۰ اتوماتیک هم امروز با قیمت ۴۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار معامله و در کارخانه ۴۷ میلیون و ۳۴۵ هزار تومان به فروش می‌رسد. خودروهای چینی از جمله H30 CROSS ،برلیانس H230 ، برلیانس H220 ، لیفان X 50 و رنو ساندرو رقیب این دو خودروی داخلی با این محدوده قیمتی هستند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: