تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۱۳:۱۶ کد مطلب 106881

متوسط سن بیمه‌شدگان جدید تامین‌ اجتماعی

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی درباره هزینه فرصت تأخیر در بیمه‌پردازی شاغلان بازار کار گفت: در سال ۹۳ متوسط سن بیمه شدگان جدیدالورود به سازمان ۲۸٫۱ و متوسط سن ورود به بازار کار در کشور ۲۷٫۳ بوده است. به گزارش مشرق، محمدحسن زدا درباره نسبت بیمه‌شدگان اجباری تامین اجتماعی به کارگاه‌های فعال اظهار […]

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی درباره هزینه فرصت تأخیر در بیمه‌پردازی شاغلان بازار کار گفت: در سال ۹۳ متوسط سن بیمه شدگان جدیدالورود به سازمان ۲۸٫۱ و متوسط سن ورود به بازار کار در کشور ۲۷٫۳ بوده است.

به گزارش مشرق، محمدحسن زدا درباره نسبت بیمه‌شدگان اجباری تامین اجتماعی به کارگاه‌های فعال اظهار کرد: براساس آخرین گزارشات دفتر آمار سازمان تامین اجتماعی، “بعد کارگاهی” یعنی نسبت تعداد بیمه شدگان اجباری به کارگاه فعال از رقم ۴۸٫۶ نفر در سال ۱۳۴۰ به رقم۸٫۷ نفر در ۹ ماهه سال ۹۴ تقلیل یافته است.
 
وی افزود: بررسی‌ها حاکی از آن است که متوسط رشد سالانه بعد کارگاهی طی سال‌های ۱۳۴۰ تا ۱۳۵۸ با روند نزولی معادل منفی ۷٫۸ درصد ، از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۷ نیز با روند نزولی منفی ۳ درصد و از سال ۱۳۶۸ تا آذر ۹۴ به میزان ۳ درصد رشد داشته است.
 
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در تحلیل این آمار گفت: بی تردید کوچک شدن کارگاه‌ها، تعطیلی آنها بر اثر شوک‌های اقتصادی را افزایش داده و پایداری منابع سازمان را تحت تأثیر قرار خواهد داد که باید برای حل آن تدبیر اقتصادی محکمی بکار بست.
 
زدا همچنین درباره هزینه فرصت تأخیر در بیمه‌پردازی شاغلین بازار کار گفت: در سال ۹۳ متوسط سن بیمه شدگان جدیدالورود به سازمان ۲۸٫۱ و متوسط سن ورود به بازار کار در کشور ۲۷٫۳ بوده است.
 
وی افزود: مطابق بررسی‌های به عمل آمده، هزینه فرصت دیر بیمه شدن برای هر شاغل جدیدالورود حدود دومیلیون و ۱۹۸ هزار و ۶۳۴ تومان برآورد شده است در حالی که این رقم برای تمام بیمه شدگان جدیدالورود در سال ۹۳ برابر با ۱۹۷۶ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: