تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۱۴:۰۰ کد مطلب 106883

هشدار مقام اسبق آمریکایی در مورد پیروزی ترامپ

جیمز بیکر وزیر اسبق امور خارجه آمریکا درباره سیاستهای اعلام شده از سوی نامزد جمهوری خواهان هشدار داد. به گزارش مشرق به نقل از رویترز، «جیمز بیکر» وزیر اسبق امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در سخنرانی خود خطاب به سنای این کشور گفت پیشنهادهای مطرح شده توسط دونالد ترامپ نامزد بالقوه جمهوریخواهان در انتخابات ریاست […]

جیمز بیکر وزیر اسبق امور خارجه آمریکا درباره سیاستهای اعلام شده از سوی نامزد جمهوری خواهان هشدار داد.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، «جیمز بیکر» وزیر اسبق امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در سخنرانی خود خطاب به سنای این کشور گفت پیشنهادهای مطرح شده توسط دونالد ترامپ نامزد بالقوه جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری در حوزه سیاست خارجی، باعث ناپایدارتر شدن جهان خواهد شد.
 
بیکر این موضوع را در حالی اعلام کرد که ترامپ مشغول برگزاری ملاقات های خود با سران حزب جمهوریخواه در کنگره آمریکا بود.
 
بیکر در این باره گفت در صورتی که بر اساس پیشنهادهای مطرح شده توسط ترامپ، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) تضعیف شود یا در صورتی که کشورهای بیشتری به تسلیحات هسته ای دست پیدا کنند، جهان «بسیار ناپایدارتر» خواهد شد.
 
وی در سخنرانی خود خطاب به کمیته روابط خارجی سنا افزود: «ما امروز با مشکلات بسیار زیادی روبرو هستیم، اما در صورتی که چنین شرایطی (که مورد نظر ترامپ است) محقق شود، این مشکلات بسیار بیشتر خواهد شد.»
 

عنوان این جلسه سنا، «نقش آمریکا در جهان» بود که به پیشنهاد سناتور باب کورکر رئیس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنا برگزار شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: