تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۱۴:۵۱ کد مطلب 106895

بان‌کی‌مون: حل سیاسی بحران سوریه به زمان زیادی نیاز دارد

دبیرکل سازمان ملل متحد در سخنانی در لیسبون اعلام کرد حل و فصل سیاسی بحران در سوریه ممکن است به زمان زیادی نیاز داشته باشد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل، روز پنجشنبه در حضور گروهی از دانشجویان سوری در پرتغال، از «اوضاع کاملا غیرمقبول سوریه» ابراز نگرانی […]

دبیرکل سازمان ملل متحد در سخنانی در لیسبون اعلام کرد حل و فصل سیاسی بحران در سوریه ممکن است به زمان زیادی نیاز داشته باشد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل، روز پنجشنبه در حضور گروهی از دانشجویان سوری در پرتغال، از «اوضاع کاملا غیرمقبول سوریه» ابراز نگرانی کرد و گفت: «اولویت من حل این بحران از طریق گفتمان سیاسی است.»
 
بان کی‌مون در عین حال هشدار داد که رسیدن به راه‌حلی سیاسی «احتمال زمان‌بر خواهد بود.»
 
از سوی دیگر، دبیرکل سازمان ملل از پذیرایی دولت پرتغال از آوارگان سوری ابراز خرسندی کرد.
 
طبق این گزارش، پرتغال، فوریه گذشته شمار آوارگانی را که اعلام کرد، می‌پذیرد به ۱۰ هزار نفر افزایش داد که این رقم بیش از دو برابر سهیمه حدود ۴۵۰۰ نفره‌ای است که پیش از این در چارچوب گفت‌وگوهای اروپایی پذیرفته است. در حال حاضر، تنها ۲۱۱ نفر از این آوارگان وارد پرتغال شده‌اند.
 
محور اصلی نشست جدید گروه موسوم به «گروه بین‌المللی حمایت از سوریه» در هفدهم ماه مه در وین خواهد بود. روسیه و آمریکا ریاست این گروه را بر عهده دارند و این دو کشور متعهد شده‌اند تلاش های خود را برای رسیدن به راه‌حل سیاسی تقویت کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: